• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

США готові взяти участь у "Кримській платформі", — Блінкен

США готові долучитися до української ініціативи Кримської платформи і взяти участь в її установчому саміті

Ентоні Блінкен і Дмитро Кулеба
Ентоні Блінкен і Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретарь США Ентоні Блінкен, який перебуває з робочим візитом в Україні, під час зустрічі з головою МЗС Дмитром Кулебою, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МЗС.

Зокрема, від імені президента США Джозефа Байдена держсекретар підтвердив рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. 

"Він засвідчив, що США готові долучитися до української ініціативи Кримської платформи і взяти участь в її установчому саміті", — йдеться у повідомленні.

Також сторони обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США у політичній та безпековій сферах, посилення обороноздатності нашої держави у боротьбі проти російської агресії, підтримку США зусиль України у боротьбі з корупцією та зміцнення відкритої конкурентної економіки. 

Окрему увагу чиновники приділили шляхам дієвого залучення США до дипломатичних зусиль з мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту у тісній координації з Німеччиною та Францією як сторонами Нормандського формату.

Крім того, глави дипломатичних відомств обмінялися думками щодо можливої зустрічі президентів США та РФ і домовилися координувати позиції у підготовці до неї. 

Як писала "ДС", 26 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом утворив Організаційний комітет з підготовки установчого саміту "Кримської платформи". Про готовність приєднатися до Кримської платформі заявили Франція та Словаччина. Підтримали створення Кримської платформи також в Європарламенті. Крім того, висловився на підтримку ініціативи і держсекретар США Ентоні Блінкен. Саміт Кримської платформи заплановано на 23 серпня.

Нагадаємо, раніше в МЗС РФ заявили, що Росія розглядає участь країн в Кримській платформі як пряме посягання на її територіальну цілісність.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua