• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Екссуддя КСУ назвав "домінуючу" статтю Кримінального кодексу щодо колаборантів на Донбасі

Притягнути колаборантів до кримінальної відповідальності після деокупації Донбасу, наймовірніше, можна за статтею "Державна зрада"

Віктор Шишкін
Віктор Шишкін / politeka.net
Реклама на dsnews.ua

Про це під час презентації доповіді "Донбас 2021: Чому за колабораціонізм в Україні нікого не засудять?" розповів колишній суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін, передає "ДС".

Так, він погодився з думкою експерта Українського інституту майбутнього Олександра Чебаненка, що вводити до Кримінального кодексу України окрему статтю за колабораціонізм — недоцільно, оскільки існує низка суміжних статей.

"Одна з них домінуюча — це "Зрада Батьківщині", вона вже сьогодні є, тому що додатково щось вигадати в дисипозиції "колаборація" по відношенню до того, що сьогодні написано у ст. 111 (Кримінального кодексу — "ДС") — державна зрада — я не бачу, а ще є і супутні статті, які вже сьогодні є в Кримінальному кодексі", — сказав Шишкін.

Нагадаємо, у лютому начальник Головного управління МВС Росії в Ростовській області Олег Агарков сказав, що Російська Федерація за спрощеною схемою надала своє громадянство майже 640 000 жителям українського Донбасу.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua