• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Ексміністр Пивоварський вніс майже 10 млн грн застави

Колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, якого підозрюють у завданні збитків державі, вніс заставу в розмірі 9,997 мільйона гривень. Напередодні такий запобіжний захід обрав Вищий антикорупційний суд (ВАКС)

Андрій Пивоварський
Андрій Пивоварський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Пивоварського у Facebook, передає "ДС".

"Застава внесена. Суд підтвердив отримання. Дякую всім, хто вніс за мене заставу, і тим, хто набрав/написав, що готовий допомогти в цьому питанні!" — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що ексміністра підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, що завдало державі понад 30 млн доларів збитків.

ВАКС 16 березня, крім обрання застави, до 16 травня поклав на Пивоварського такі зобов’язання:

  • прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду;
  • помідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи, виїзди за межі столиці й Київської області;
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі, свідками та іншими особами, зазначеними в ухвалі.

Ухвала ще може бути оскаржена до Апеляційної палати ВАКС протягом 5 днів із дня її проголошення.

Нагадаємо, за даними слідства, 2015 року Пивоварський разом зі своїм заступником, який також був головою Тарифної ради Мінінфраструктури, видав наказ, що дозволяв приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден у морському порту "Південний".

Цей наказ був виданий попри те, що акваторія цього порту є державною власністю та перебуває в користуванні АМПУ, а право на збори належить тільки державному підприємству.

Згідно з наказом Пивоварського, держпідприємству призначалася тільки частина коштів, а інша — стягувалася приватними компаніями. Унаслідок цього лише впродовж 2017-2021 років держава зазнала понад 30 млн доларів збитків, що підтверджують відповідні висновки експертиз.

Сам ексміністр казав, що не погоджується ні з підозрою, ні з клопотанням про запобіжний захід. За словами Пивоварського, у справі йдеться про лобіювання інтересів одного з власників приватних причалів.

"Моя складова у вчиненні злочину полягає у виступі на засіданні Кабміну та фактично підписанні документа, який попередньо пройшов погодження в зацікавлених (профільних) міністерствах, проголосований членами уряду на його засіданні та надалі заюстований Мін'юстом", — зазначив він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua