• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Експерт про законопроект №8371: поспішні рішення можуть мати небезпечні наслідки

Політолог Олександр Кочетков закликає до обережності у питанні законопроекту №8371, який фактично передбачає заборону Української Православної Церкви (УПЦ) в Україні. На думку експерта, таке рішення матиме негативні наслідки як для внутрішньої ситуації в країні, так і для її міжнародних відносин

Реклама на dsnews.ua

Експерт підкреслює, що питання віри неможливо вирішити "адміністративно".

"Процеси, пов’язані з вірою, вимірюються не роками і навіть не десятиліттями. Трагічний розкол християнської церкви відбувся ще у 1054 році, але православні та католики досі не порозумілися. Рішення прискорити перехід єпархій від УПЦ до ПЦУ є помилковим, адже це може призвести до конфліктів та розколу в українському суспільстві", — каже він.

Кочетков наводить ряд аргументів проти законопроекту №8371. Він зазначає, що таке рішення суперечить міжнародним правовим нормам, зокрема Загальній Декларації прав людини, Міжнародному Пакту про громадянські і політичні права та Європейській Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Крім того, він попереджає, що прийняття цього закону може негативно вплинути на рух України до Європейського Союзу.

"В ЄС зростають настрої, що в Україні йдеться про переслідування віруючих. Заборона УПЦ може призвести до обмеження допомоги Україні зброєю та ресурсами", — каже він.

На думку експерта, замість поспішних рішень, необхідно зосередитися на поступовому та зваженому переході вірян до ПЦУ, використовуючи методи переконання та економічні важелі. Також треба узгодити законопроект №8371 з Венеційською Комісією. Це допоможе зняти значну частину заперечень проти законопроекту та уникнути порушення міжнародних норм.

"Важливо додатково розгорнути міжнародну інформаційну роботу, щоб роз’яснити реальний стан православ’я в Україні", — додає він.

"Пиляти сук, на якому сидимо — просте, але нерозумне рішення. Прийняття законопроекту №8371 може мати непередбачувані та негативні наслідки для України. Важливо діяти обережно, зважено та з повагою до всіх вірян", — підсумовує політолог.

    Реклама на dsnews.ua