• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Експерти "не оцінили" картини Медведчука: АРМА виставить полотна на аукціон

Мистецтвознавці під час експертизи встановили, що 112 картин зі 285, які були вилучені у колишнього нардепа від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука, становлять історичну цінність, а інші будуть виставлені на аукціон

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Національне агентство з питань розшуку та менеджменту активів, передає "ДС".

"Майже всі картини — твори відомих українських митців XX століття. Загалом експерти Національного художнього музею України оглянули 285 картин, які зберігалися там з 2022 року. З них — 112 картин визнано такими, які мають культурну та історичну цінність", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час наступного засідання конкурсної Комісії буде вирішено питання щодо призупинення процедури продажу цих 112 картин та передачі їх для збереження до Національного музею України. Твори, які не мають історичної цінності будуть реалізовані через електронний майданчик "Прозорро.Продажі". Кошти від реалізації надійдуть до державного бюджету України.

Нагадаємо, ці картини були арештовані в рамках кримінального провадження проти Медведчука. Пізніше рішенням суду їх було передано на реалізацію в АРМА. 19 квітня АРМА оголосила про початок реалізації картин. Тоді ж, за ініціативи Нацагентства, для збереження культурної спадщини України, до огляду картин було ініційовано залучення експертів для проведення мистецтвознавчої експертизи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua