• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Олена Зеленська презентувала 26-й україномовний аудіогід — у німецькому палаці

У межах проєкту культурної дипломатії першої леді Олени Зеленської презентовано 26-й україномовний аудіогід

Олена Зеленська презентувала 26-й україномовний аудіогід
Олена Зеленська презентувала 26-й україномовний аудіогід
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

Цього разу українська мова зазвучала в стінах німецького палацу Сансусі, який до 1914 року був літньою резиденцією прусських королів. Сьогодні комплекс входить до десятки найвідоміших архітектурних пам’яток Німеччини, щороку його відвідують близько 350 тис. людей.

"Аудіогіди — це своєрідний портал. Натиснувши одну кнопку й обравши синьо-жовтий прапорець, уже зараз можна почути, як 26 музеїв у 17 країнах світу говорять з нами українською. Я дуже хочу та вірю, що з кожним новим аудіогідом ми будемо розширювати нашу географію, як це відбувалося цього року", — зазначила перша леді, презентуючи аудіогід під час форуму "Україна 30".

Палац Сансусі — це одноповерхова вілла, що складається з 10 головних залів: мармурового, концертного залів, кабінету, бібліотеки, довгої галереї тощо. Відомо, що в часи Другої світової війни Сансусі був місцем зберігання цінних предметів мистецтва з потсдамських і берлінських палаців.

Україномовні аудіогіди вже звучать у Франції, Італії, Австрії, Німеччині, Туреччині, Латвії, Литві, Чорногорії, Киргизстані, Узбекистані, Данії, Швеції, Вірменії, Казахстані, Болгарії, Азербайджані, Кенії.

Як писала "ДС", у Кенії аудіогід запустили у Форті Ісус — історичній памʼятці XVI ст., розташований у Момбасі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua