• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Якщо ВРУ не підтримає законопроєкт щодо КСУ, голова суду має піти у відставку, — Зеленський

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський озвучив можливий сценарій виходу з конституційної кризи в ситуації, якщо парламент не підтримає його законопроєкт щодо припинення повноважень КСУ

Про це Зеленський розповів в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, відповідаючи на запитання щодо "плану Б" з виходу з кризи, передає "ДС".

"Іноді так буває, що вихід неочікуваний. Мені знається, сьогодні ми говоримо про одну особу — про голову Конституційного суду, пана Тупицького. Я не хочу образити його, але мені здається, що якщо в нього є, якщо в нього залишилася якась гідність… У нього є сімʼя, є поруч люди, які бачать реакцію суспільства, політиків, президента. Мені здається, щоб вийти з цієї ситуації, щоб люди зараз не ламали голову, як ухвалювати той чи інший закон, він повинен просто піти у відставку. Я вважаю, що це найліберальніше рішення, яке ми можемо сьогодні ухвалити. І потім спокійно перейти до оновлення складу Конституційного суду", — заявив президент.

Він також зазначив, що, на його думку, частина депутатів, які наразі не підтримують його законопроєкт, "натягують на себе політичну популярність"

"Вийти з глухого кута", "тільки наша партія може", "президент діє неправильно" — все це слова. Думаю, побачимо всі висновки у Верховній Раді", — сказав Зеленський, додавши, що 3 листопада законопроєкт не розглядатиметься, його немає у порядку денному.

Що стосується реакції міжнародних партнерів України на можливе неухвалення законопроєкту, він зазначив: "Вони бачили реакцію президента, вони бачили одноголосне рішення всіх членів РНБО. Я, до речі, їм вдячний. І ми тепер можемо дійсно судити про якість людей, які входять до Ради національної безпеки та оборони, як професіоналів".

Як писала "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

    Реклама на dsnews.ua