• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ЄСПЛ відмовив Україні в зняття імунітету з екс-нардепа Логвинского

Реклама на dsnews.ua
Європейський суд з прав людини відмовив Україні у задоволенні звернення про зняття імунітету з колишнього нардепа від "Народного фронту" Георгія Логвинского, який є чоловіком судді ЄСПЛ Ганни Юдковської

Про це заявив представник Суду, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Це перше рішення в історії Суду, яким він відмовив у знятті імунітету, що захищає найближчих родичів суддів ЄСПЛ (як діючих, так і колишніх).

Одночасно з цим Суд заявив, що побачив в діях Національного антикорупційного бюро України порушення міжнародного права.

У короткому рішенні, викладеному на двох сторінках, повідомляється, що 3 березня в ЄСПЛ офіційно звернулося НАБУ, попросивши з'ясувати, чи є у Логвинского захист від кримінального переслідування, а якщо є - то зняти її. З НАБУ передали в Страсбург дані кримінального провадження №52017000000000361. Раніше повідомлялося, що в цьому виробництві Бюро розслідує нібито шахрайську схему, в рамках якої держава у рамках мирової угоди заплатило відшкодування приватної компанії "Золотой Мандарин", яка судилася з Україною в ЄСПЛ.

Між тим, в ЄСПЛ вирішили, що обставини цієї справи не варто аналізувати зовсім, оскільки і без них Суд має підстави не довіряти НАБУ.

У рішенні зазначається, що Ганна Юдківська надала пояснення, чому вона проти зняття імунітету з свого чоловіка. Також свої пояснення надав секретар ЄСПЛ, який ще до звернення НАБУ знав про кримінальному переслідуванні Логвинского. Суть цих пояснень у рішенні не розкривається. У той же час, Суд стверджує, що отримав достатньо даних про неприйнятних діях українських слідчих.

"Деякі слідчі заходи, проведені НАБУ - в тому числі приховане спостереження - поширювалися на Логвинского з чітким наміром збору доказів проти нього і проведення розслідування проти нього", - зазначає рішення ЄСПЛ, нагадуючи, що такими діями НАБУ порушила конвенцію про імунітети і привілеї Ради Європи, стороною якої є Україна.

Більш того, у ЄСПЛ вважають, що в НАБУ діяли з порушенням принципів неупередженого розслідування.

"Є свідчення того, що під час проведення розслідування НАБУ тиснула на свідків", - йдеться в документі.

На думку Суду, "зазначені дії НАБУ з пошуку свідчень проти Логвинський несумісні з його імунітетом.., а також самі по собі суперечать суті імунітету і підривають цілісність процедури його зняття".

На завершення рішення Європейський суд з прав людини зазначає, що Україна "не продемонструвала достатніх гарантій (не)використання в кримінальному процесі доказів, здобутих в порушення міжнародного права.

На підставі цього суд відмовився знімати імунітет, який діє відносно сім'ї судді Юдківської та надається довічно.

Як відомо, у справі "Золотого Мандарина" НАБУ звинувачує Логвинского і ряд екс-чиновників Мін'юсту в діях, які призвели до втрат держави на суму 54 млн грн. Обвинувачені стверджують, що лише виконували звичайні для ЄСПЛ процедури.

    Реклама на dsnews.ua