• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Фактично напад": у МЗС розповіли деталі затримання українського консула в РФ

Російські силовики зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства Олександра Сосонюка, коли затримували його 16 квітня у Санкт-Петербурзі

Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі Громадському радіо розповів заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає "ДС".

Єнін зауважив, що російська сторона після вчинення цієї провокації найімовірніше запропонує нашому консулу покинути територію РФ.

"Вчора ми стикнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства.

Ми абсолютно не сприймаємо подібний шантаж і практику провокацій, яка стає дедалі грубшою. Обов’язок нашої держави — зробити все можливе для безпеки закордонних дипломатичних установ, навіть якщо йдеться про установи у державі-агресорі.

Водночас, якщо російська сторона оголосить нашого співробітника персоною нон-ґрата, ми будемо змушені так само дієво реагувати на цей провокативний крок з боку РФ", — сказав Єнін.

Нагадаємо, сьогодні вранці стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк затриманий в російському місті Санкт-Петербург. Його затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом повідомили, що дипломат звільнений і вже перебуває на території консульства. Його затримали на декілька годин. Українська сторона готує відповідь на дії Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua