• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Федоров повідомив, коли українці зможуть самостійно роздрукувати цифровий COVID-сертифікат

Згенерувати та самостійно роздрукувати цифрові COVID-сертифікати на порталі "Дія" українці зможуть наприкінці вересня

Михайло Федоров
Михайло Федоров / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства цифрової трансформації, передає "ДС".

"Наприкінці вересня ми додамо можливість отримати сертифікат на порталі "Дія". Зараз працюємо над розробкою послуги. Завдяки цьому ще більше українців зможуть подорожувати і користуватися COVID-сертифікатом", — заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, COVID-сертифікат на порталі зможуть отримати українці, у яких немає ID-карти або закордонного біометричного паспорта, а також не користуються додатком "Дія".

Міністр також додав, що згенерувати COVID-сертифікат на порталі можна буде в кілька кліків.

"Потрібно авторизуватися на порталі "Дія". Вибрати послугу "Згенерувати COVID-сертифікат". Підписати кваліфікованим електронним підписом заяву на отримання сертифіката. На порталі можна скористатися як Дія.Підписом, який можна згенерувати в додатку "Дія", так і будь-яким іншим електронним підписом", — повідомив він.

Після цього портал відправив запит в електронну систему охорони здоровʼя і формується сертифікат у форматі PDF.

"Ви можете його роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні або іншому пристрої і демонструвати QR-код з екрану", — додав Федоров.

За словами міністра, в кінці вересня на порталі "Дія" можна буде згенерувати тільки сертифікат вакцинації двома дозами.

"Згодом також буде доступний і COVID-сертифікат про отримання негативного ПЛР-тесту. Крім цього, Мінцифра працює над розробкою і сертифіката вакцинації про часткову вакцинацію. Він буде також доступний як на порталі, так і в додатку "Дія", — додав він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України продовжив дію сертифікатів про повну вакцинацію проти коронавірусу зі 180 до 365 днів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua