• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Федоров розповів, коли запустять "уряд у смартфоні" і як він працюватиме

Перші послуги в рамках проєкту "уряд у смартфоні" планується запустити наприкінці весни

Смартфон
Перші послуги "уряду у смартфоні" планується запустити наприкінці весни / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив в інтерв'ю "РБК-Україна" міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "ДС".

Ця система дозволить держслужбовцям через мобільний застосунок отримувати більше послуг всередині уряду, що має пришвидшити роботу Кабміну.

"У нас зараз цей проєкт не пріоритетний, бо є багато викликів для громадян, які треба виконувати в першу чергу. Але фоново ми над цим працюємо. Думаю, наприкінці весни запустимо перші послуги. Держслужбовці відчують, що таке справді цифровізація і трансформація", — зазначив Федоров.

За словами міністра, у застосунку можна буде подивитися організаційну структуру свого відомства, надати пропозицію, написати комусь.

"Це Google Workspace всередині твого мобільного застосунку і робота з електронними документами. Тобто це нова культура роботи держслужбовців. Наприклад, що дуже важливо і нам подобається, ініціювати покращення, запропонувати ідею керівництву, щоб спростити якийсь процес", — пояснив Михайло Федоров.

На його переконання, це важливо, бо не всі керівники можуть бачити, що відбувається "на поверх нижче", у командах, яку бюрократію можна прибрати.

"Буде, наприклад, можливість оцінити роботу якогось члена команди, зібрати команду, щоб реалізувати власний проєкт. У кілька кліків можна буде повідомити, що ти захворів, отримати електронний лікарняний або піти у відпустку. Зараз це не дуже актуально, але йдеться про те, що будь-який сервіс всередині — це кадровий облік. І з цього взагалі розпочинається трансформація будь-якої організації", — каже очільник Мінцифри.

На думку Федорова, уряд повинен бути схожий на технологічну компанію.

"Він має розвиватися швидко, тому що завдання уряду — розв'язувати проблеми людей. Зрозуміло, зараз війна. Але коли ми переможемо, нам буде потрібно будувати країну з великим рівнем ВВП, а для цього треба, щоб у людей була інша культура управління", — каже він.

Як писала "ДС", за словами Михайла Федорова, Мінцифри не планує запроваджувати нові сервіси у "Дії", щоб відправляти повістки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua