• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Фонд гарантування вкладів продає майно ліквідованих банків їх власникам же, - правозахисник

Реклама на dsnews.ua
Чиновники Фонду гарантування вкладів організовують корупційні схеми, за яких продається майно ліквідованих банків повертається до ж їх власникам

Про це заявив правозахисник Едуард Багіров в ефірі "Першого ділового" телеканалу.

"Одним з перших держбанків, які потрапили під ліквідаційний процес, був "Родовід-банк". Перед ліквідацією він став державним банком. На той час при владі прем'єром була Юлія Тимошенко і від держави туди зайшов Олександр Шепелєв. Різні прем'єри ставили у фінустанови своїх людей. "Родовід" був четвертим за величиною банком в країні з активами в 60 мільярдів гривень. І банк у результаті певних дій визнали не ліквідним, його ліквідували активи і передали в ФГВ. Фонд повинен був реалізувати майно за високими цінами. Але використовували корупційну схему, самі ласі шматочки продали своїм компаніям, формували цілі пули активів - і завжди знаходилися покупці - і з дисконтом у 95 - 99% викуповували всі цікаві активи "Родоводу", - зазначив Багіров.

Видання підкреслює, що банк вже 10 років ліквідують, але про нього до цих пір говорять. Наприклад, у січні цього року активи в 2, 8 мільярда були продані за 170 мільйонів. І купила активи компанія "Факторинг-систем". Кінцевим беніфіціаром структури є Денис Горбуненко - екс-глава "Родовід-банку". При цьому в законодавстві прописано, що власники не можуть купити свої активи.

"Немає відповідальності, тому що є люди, які фінансово заохочують правоохоронні органи, щоб вони закривали очі на порушення. Це глобальне шахрайство. Адже капітал банку складається з особистих активів залучених коштів і коштів акціонерів, і в тому числі коштів громадян. Коли банк ліквідується - держава виплачує свої гроші. 2,8 млрд. було виплачено державою вкладникам. Тепер на ці гроші Фонд гарантування вкладів повинен був продати майно "Родоводу" і повернути гроші, але за копійки він продав це майно колишнім власникам", - розповів експерт.

Відзначається, що участь в цьому приймає ФГВ, а правоохоронна система закриває очі.

"Невже ми настільки багаті, щоб продавати негідникам майно з банківського сектора. Де податкова, прокуратура, МВС? Я хочу звернутися до пані Венедиктової в Генпрокуратуру, до міністра Авакову, в ГБР. Хай заведуть кримінальну виробництво і проведуть розслідування", - сказав Багіров.

Також "Перший діловий" повідомляє, що подібні схеми провертають і зараз, наприклад, з майном "Дельта-банку". Компанії, пов'язані з колишнім керівництвом цього банку нібито, намагаються за безцінь купити активи банку. Серед таких компаній: "Дельта-М", "Конкорд-факторинг", "Вердикт-капітал", "ФК Гефест".

    Реклама на dsnews.ua