• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Газа мало: нардеп- "слуга" пояснив зміну правління "Нафтогазу"

Кадрові ротації в правлінні НАК "Нафтогаз України" носять технічний характер і пов'язані з підготовкою до опалювального сезону

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Насправді кардинально нічого не змінюється, це технічне рішення більше, тому що потрібно приймати рішення, підписувати договори та забезпечувати достатню кількість газу для України вже зараз, а не після проведення конкурсу. Після конкурсу за наглядовою радою все повернеться в міжнародні стандарти. Подібна практика існує в інших країнах. Але раніше, коли "Нафтогаз" тільки починав працювати в форматі з наглядовою радою, попередні керівники країни просто звернулися до послів країн, щоб вони надали своїх кандидатів. Конкурсу як такого не було. Ми за те, щоб конкурс був відкритий і правильний. Тому зараз це рішення — тільки для забезпечення нормального проходження опалювального сезону та управління газотранспортною системою і наявності газу в цілому в Україні", — сказав він.

Також Камельчук зазначив, що на даний момент є складнощі з наявністю в країні необхідного обсягу газу.

"Так, питання ще не повністю вирішене, не закачано достатньої кількості. Але як запевняють у Кабінеті міністрів, радники прем'єр-міністра і в Міністерстві енергетики, вистачить часу і грошей для закупівлі достатньої кількості газу для проходження опалювального сезону. Зараз у нас приблизно збігається з показником минулого року, трохи менше. Це пов'язано з тим, що є великий попит на газ на ринку Європи, вони більше хвилюються, ніж ми, тому що у нас є де зберігати газ, а у них таких сховищ немає", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", 27 вересня Кабінет міністрів призначив новий склад правління НАК "Нафтогаз України". Також уряд перебрав повноваження наглядової ради НАК.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua