• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Генерал Росгвардії пограбував Чорнобильську АЕС, — Офіс генпрокурора

Генерал-майору Федеральної служби військ нацгвардії РФ оголошено про підозру у пограбуванні Чорнобильської атомної електростанції під час її окупації

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, повідомляє "ДС".

"Заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, ведені агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни генерал-майору поліції, який виконував обов’язки старшого оперативної групи Федеральної служби військ нацгвардії РФ (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437, ч. 1 ст. 438 КК України)", — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, підозрюваний керував операцією із незаконного утримання Чорнобильської АЕС після її захоплення. На виконання його злочинних наказів зі складів, цехів, адміністративних будівель, службових кабінетів та промислових майданчиків підприємства було викрадено понад 2000 одиниць майна вартістю понад 26 млн. грн.

Окупантами була розукомплектована та повністю виведена з ладу Центральна аналітична лабораторія, яка проводила дослідження радіоактивних відходів на різних етапах поводження з ними. Це унеможливило забезпечення контролю персоналом за радіоактивними відходами.

Як писала "ДС", в "Енергоатомі" заявили, що одна з вкрадених під час окупації російськими військовими Чорнобильської АЕС колб із радіоактивною речовиною знайшлась у Бучі.

На Чорнобильській АЕС цю інформацію заперечують.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua