• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Хабар суддям Верховного Суду: бізнесмена Жеваго заочно заарештували

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту підозрюваному в переданні хабаря суддям Верховного Суду бізнесмену Костянтинові Жеваго

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

"Слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику групи "Фінанси та кредит", підозрюваному в наданні неправомірної вигоди голові й суддям Верховного Суду (ч. 4 ст. 369 КК України)", – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що питання про застосування цього запобіжного заходу суддя вирішить після затримання підозрюваного й доправлення його в суд.

"Зауважимо, що особа на момент вчинення злочину і на теперішній час знаходиться на території Французької Республіки", – підкреслили в САП.

Антикорупційна прокуратура не назвала прізвище заочно заарештованого, але обставини справи вказують на Жеваго.

За інформацією НАБУ, у 2002 році Жеваго придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) у чотирьох компаній. Через 18 років ці компанії звернулися до суду з вимогою визнати договір купівлі-продажу акцій недійсним і повернути їм акції. Суд першої інстанції відхилив їхні вимоги, але у 2022 році апеляційний суд скасував це рішення та визнав договір купівлі-продажу акцій недійсним.

"Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року підозрюваний вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки із суддями Верховного Суду. Протягом березня – квітня 2023 року він передав адвокату $2,7 млн ($1,8 млн – суддям Верховного Суду, решта – як "оплата" посередницьких послуг). Урешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу й отримання двома траншами $1,8 млн", – пояснили в бюро.

Як повідомляла "ДС", у листопаді колишньому заступнику голови правління банку "Фінанси та Кредит" Костянтину Жеваго повідомили про підозру в участі у злочинній організації та розтраті майже пів мільярда гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua