• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Хомчак відзвітував про свою роботу на посаді головнокомандувача ЗСУ

Колишній головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак стверджує, що йому вдалося виконати основні завдання, які він поставив перед собою та ЗСУ

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зверненні генерал-полковника на сторінці Генерального штабу ЗСУ в Facebook, інформує "ДС".

За словами Хомчака, "закладено суттєве підґрунтя для реалізації запланованого". "У ЗСУ завершили перший практичний етап трансформації системи обʼєднаного керівництва сил оборони та створили систему військового управління, яка забезпечуватиме ефективне та безперервне управління військами в умовах загрози розширення збройної агресії Росії та сучасних безпекових викликів", — йдеться в його зверненні.

Хомчак зазначив, що "органи військового управління перейшли на функціонування у складі типових J- (G, A, N) структур".

"Зазначений перехід створює фактично нову культуру роботи штабів усіх рівнів, орієнтовану на підвищення рівня їхньої взаємосумісності з органами управління збройних сил держав-членів НАТО", – наголосив він.

Також до кінця поточного року всі органи військового управління набудуть повних оперативних спроможностей у нових організаційних структурах.

"Вдалося здійснити й оптимізацію процедур вироблення управлінських рішень з чітким розмежуванням повноважень та відповідальності за реалізацію функціональних вертикалей щодо генерування, застосування та забезпечення військ (сил)", – розповів він.

Хомчак наголосив, що "реформи ніколи не відбувалися безболісно, особливо коли це стосується розмежування повноважень та усунення дублювання функцій між ЗСУ і Міноборони".

"В умовах протидії російській агресії проведення реформ ускладнювалося і внутрішнім спротивом, і спробами дискредитації мене та інших командирів", – заявив Хомчак.

Хомчак запевнив, що "попри перешкоди, досягнуто позитивних результатів, запроваджені зміни незворотні на шляху до євроатлантичної інтеграції України".

"Система має працювати незалежно від особистості. Сталися докорінні зрушення, які дозволять працювати без втручання "в ручному режимі", – запевнив він.

Як писала "ДС", 27 липня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення про звільнення генерал-полковника Руслана Хомчака з посади головнокомандувача Збройних сил України. На цю посаду глава держави призначив Валерія Залужного, командувача оперативного командування "Північ". Хомчака було призначено першим заступником секретаря РНБО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua