• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Хомчак звинуватив Росію у брехні про нібито "підготовку України до наступу на Донбас"

Заяви держави-агресора Російської Федерації про нібито "підготовку України до наступу на Донбас" не відповідають дійсності та носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Генерального штабу ЗСУ.

"Повідомлення, поширені державою-агресором Російською Федерацією про нібито "підготовку України до наступу на Донбас" не відповідають дійсності та носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації. Ця кампанія має на меті дискредитувати Україну на міжнародній арені, посіяти паніку серед населення тимчасово окупованих територій, змінити інформаційний порядок денний для просування геостратегічних інтересів Кремля", — заявив Хомчак.

Генерал-полковник закликав не піддаватися на провокації, не поширювати завідомо неправдиву інформацію і не ставати інструментом гібридної війни у руках ворога.

Хомчак також підкреслив, що звільнення тимчасово окупованих територій не відбудеться силовим шляхом.

"Вищим військово-політичним керівництвом України визначено політико-дипломатичний сценарій врегулювання міжнародного збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях як пріоритетний. Звільнення тимчасово окупованих територій силовим шляхом неминуче призведе до загибелі великої кількості цивільних громадян і втрат серед військовослужбовців, що є неприйнятним для України. Будучи відданою загальнолюдським цінностям та нормам міжнародного гуманітарного права, наша держава на перше місце ставить життя своїх громадян", — сказав головнокомандувач ЗСУ.

Хомчак також наголосив, що Збройні Сили України готові до адекватної відповіді як у разі ескалації конфлікту в районі проведення операції Об’єднаних сил, так і у випадку ускладнення воєнно-політичної та воєнно-стратегічної обстановки навколо України.

"Використовуючи залякування та шантаж застосування військової сили, РФ штучно загострює ситуацію для досягнення власних геостратегічних цілей. Нарощення міжвидових угруповань військ (сил) уздовж державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України використовується Кремлем у якості додаткового інструменту тиску. На цьому тлі Україну підтримує увесь цивілізований світ. Ми не самі перед обличчям ворога", — заявив він.

Також генерал-полковник підкреслив, що Співробітництво Україна-НАТО носить винятково мирний характер, спрямоване на зміцнення обороноздатності країни та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.

"Євроатлантичний вибір України є суверенним правом нашої держави, на яке не має права впливати Росія", — уклав Хомчак.  

Як писала "ДС", раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька днів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

В МЗС РФ звинуватили Україну і НАТО в "русофобській пропагандистській кампанії, яка доходить до істерики". В Росії також погрожують застосувати на Донбасі свою армію.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua