• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Human Rights Watch звинуватила ЗСУ у використанні забороненої зброї: в Україні відповіли

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch стверджує, що українські військові використовували заборонені протипіхотні міни в Ізюмі Харківської області та його околицях, коли ця територія була окупована. Українські правозахисники розкритикували позицію HRW

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті HRW від 31 січня, повідомляє "ДС".

Правозахисники кажуть, що задокументували численні випадки, коли ракети з протипіхотними мінами ПФМ (їх ще називають "міни-пелюстки"), випускали на окуповані території поблизу російських військових об'єктів. У HRW зазначають, що вже випускали три звіти, у яких задокументували використання таких мін російськими військами після повномасштабного вторгнення в Україну.

"Українські війська, схоже, розсіяли наземні міни в районі Ізюма, спричиняючи жертви серед цивільного населення та створюючи постійну загрозу. російські війська неодноразово застосовували протипіхотні міни та вчиняли звірства по всій країні, але це не виправдовує використання Україною цієї забороненої зброї", — сказав директор Відділ озброєнь Human Rights Watch Стів Гус.

В Організації вказали, що з 19 вересня до 9 жовтня проводилися дослідження в Ізюмському районі. Вони опитали понад 100 осіб, у тому числі свідків використання наземних мін, які постраждали від наземних мін, рятувальників, лікарів та українських фахівців з розмінування.

Правозахисники зафіксували використання мін ПФМ у дев'яти різних районах Ізюму та навколо нього, а також підтвердили поранення 11 цивільних. Медики розповіли HWR, що надавали допомогу приблизно 50 людям, які, схоже, отримали поранення від протипіхотних мін у цьому районі під час або після російської окупації.

Правозахисна організація звернулася за коментарем до Міністерства оборони, МЗС України та Офісу президента. У Міноборони відповіли, що Україна дотримується норм міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо використання забороненої зброї. Проте, у відомстві додали, що до закінчення війни не можуть коментувати, які типи озброєнь використовує Україна.

Харківська правозахисна група та Українська Гельсінська спілка з прав людини зазначають, що намагалися призупинити публікацію звіту. Вони звернулися до керівництва HRW 29 січня.

Правозахисники пропонували провести консультації з військовими з Міноборони, але безуспішно.

"Незалежно від коректності дослідження, оприлюднення такого звіту несе значні репутаційні ризики для України та, безсумнівно, вплине на зусилля держави щодо забезпечення постачання західної зброї. HRW, як і Amnesty International, користуються значною громадською довірою в Європі та США, і такі звіти підживлюють російську пропаганду та підривають суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів", — йдеться у заяві.

Нагадаємо, 4 серпня правозахисна організація Amnesty International випустила звіт, в якому заявляє, що українські військові наражають на небезпеку цивільне населення, розміщуючись на території шкіл і лікарень.

Український офіс організації після цього оприлюднив коментар, в якому пояснює, що українська команда не була залучена до підготовки звіту і з самого початку намагалася переконати колег у неприпустимості та неповноті такого матеріалу і в результаті відмовилася перекладати та поширювати його, але до їхньої думки не прислухалися.

З українського офісу Amnesty International через скандальний звіт звільнилися спікер та керівник. Співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг заявив, що залишає свою посаду через скандальний звіт організації.

Видання The Times відзначає, що Amnesty International стала рупором пропаганди Кремля.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua