• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Хвилинка правди на РосТВ: у Скабеєвої розхвалили українську армію і закликали Росію "не розмахувати ракетами" (ВІДЕО)

Михайло Ходарьонок, якого запрошують на російські пропагандистські шоу як "військового експерта", відзначив високий бойовий дух та професіоналізм українських військ

Ольга Скабєєва
Ольга Скабєєва / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Про це він розповів на пропагандистському телешоу "60 хвилин", яке веде Ольга Скабєєва, передає "ДС".

"На будь-яку справу, все-таки, треба дивитися в цілому — із загальностратегічних позицій і, бажано, з урахуванням найближчої історичної перспективи. Але, для початку, маю сказати, що не треба пити "інформаційне заспокійливе". А то іноді поширюється інформація про якийсь морально-психологічном надлам Збройних сил України, що нібито там мало не наближаються настрої до якогось "перелому" і так далі… Все це, м'яко кажучи, не відповідає дійсності, звичайно, є окремі зокрема, полонені, підрозділи деякі., але це поокремо! А дивитися, як ми щойно говорили, потрібно завжди на справу загалом", — сказав експерт.

Скабєєва спробувала йому опонувати.

"Але ці особливості визначають те, що відбувається загалом? Якщо вже кілька частин оголосили про відсутність фінансування, зброї, це теж має значення, це теж не можна залишати за дужками", — заговорила вона.

Ходарьонок нагадав, що Україні надає військову підтримку весь цивілізований світ

"Безумовно. Але ситуація із загальностратегічних позицій полягає в тому, що Збройні сили можуть поставити "під рушницю" один мільйон людей. І вони про це самі кажуть, що "для нас жодної складності в тому, щоб мобілізувати один мільйон людей, немає". Все питання полягає в тому — наскільки вони можуть озброїти цю армію озброєнням, військовою та спеціальною технікою, власними силами вони б нічого не зробили, але, враховуючи, що ось-ось запрацює ленд-ліз, а опір одного-єдиного сенатора ("республіканця" Ренда Пола — "ДС") все-таки буде досить швидко подолано", — сказав експерт.

Скабеєва ж заявила, що "цей опір буде подолано "у середу ввечері".

"Під гуркіт малих барабанів і без жодної, так би мовити, зайвої стрілянини. Враховуючи, що в повному обсязі "запрацює" європейська допомога. Тож мільйон українських солдатів потрібно сприймати як реальність найближчого часу. І це нам треба враховувати у своїх оперативно-стратегічних розрахунках — що ситуація для нас відверто погіршуватиметься", — розповів гість у студії.

Пропагандистка ж продовжила спроби "йорничати" стосовно армії.

"А професійна армія — це скільки людей? Ті, кого мобілізують, — теж такий собі контингент…", — сказала Скабеєва.

Ходарьонок з жалем почал описувати скандальній телеведучій великі істини.

"Справа в тому, що рівень професіоналізму будь-якої армії визначається не комплектуванням її за контрактом, а рівнем виучки особового складу, виучки особового складу та її морального настрою, готовності проливати кров за свою Батьківщину. Ось цим визначається рівень професіоналізму. І призовна армія може бути високопрофесійною. Спосіб комплектування ніколи не визначає рівень професіоналізму армії.У нас, до речі, ця догма дуже міцно засіла в головах деяких наших політологів, що "якщо людина взята за контрактом — то це професіонал". Аж ніяк! А бажання захищати свою Батьківщину, у тому розумінні, в якому воно існує в Україні, воно там реально існує. Вони готові боротися до останнього", — розповів експерт.

Скабеєва ж назвала "професіоналізмом" "бажання померти за країну".

"Я б так це не формулював. Професіоналізмом це не є, але це є складовою високої боєздатності армії — однією з найважливіших. Як говорили класики марксизму-ленінізму, а вони в цьому плані були не дурні: зрештою перемога на полі бою визначається високим моральним станом особового складу, що проливає кров за ті ідеї, за які він готовий боротися", — зазначив експерт.

За його словами, "класики в цьому плані були праві — ні дати, ні взяти".

Ходарьонок також поговорив про майбутній вступ до НАТО Фінляндії та Швеції.

"Головне у нашій (військовій — "ДС") справі — це завжди залишатися на позиціях військово-політичного реалізму. Якщо ти виходиш за його рамки, то дійсність історії тебе рано чи пізно так наб'є по носі, що мало не здасться. Що тут все-таки найголовніше? Не розмахувати тут якимись ракетами убік, йолкі, Фінляндії! Це взагалі виглядає досить кумедно!", — зазначив "експерт".

Він також назвав "найголовніший недолік становища" Росії.

"Найголовніший недолік нашого військово-політичного становища — це те, що ми — у повній геополітичній самотності", — констатував Ходарьонок.

Нагадаємо, 9 травня на сайті російського інтернет-видання Lenta.ru з'явилися десятки матеріалів із критикою війни Росії проти України та диктатора Володимира Путіна.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua