• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Імпорт газу з Росії: спроба Вітренка пояснити свої слова розгнівала користувачів соцмережі

Реклама на dsnews.ua

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко поясним свою заяву про те, що Україні необхідно розблокувати закупівлі газу безпосередньо з Росії

Про це йдеться в повідомленні на його Facebook-сторінці, передає "ДС".

"Після військової агресії Росії проти України психіка багатьох з нас є особливо чутливою до питань, що пов'язані з Росією. Тому сумно спостерігати, як зараз відкриті російські агенти і навіть вже "консерви" запускають хвилю "обурення" моїми словами про необхідність тиску на Газпром/РФ — щоб були перенесені точки передачі газу для європейських покупців газпромівського газу із західного кордону України на східний, і щоб був розблокований експорт газу з Росії незалежними здобувачами і експорт газу з Центральної Азії", — написав він у соцмережі.

За словами Вітренка, така процедура закупівель газу буде вигідна Україні.

"Для України це вигідно тому, що це створює додатковий попит на потужності української газотранспортної системи для транзиту газу в Європу, а також знижує ціну газу на українському оптовому ринку до рівня експортного паритету, що підвищує конкурентоспроможність української економіки і купівельну спроможність українських громадян тощо. Питання десятків мільярдів доларів для України", — уточнив Вітренко.

Він додав, що "саме тому це не вигідно РФ, і тому вона це блокує на політичному рівні".

"І ось зараз на допомогу політичному керівництву Росії приходять агенти в Україні. Раніше вони запускали хвилю про нібито мій зв'язок з олігархами, але цього їм тепер не вистачає. Палітесь, товариші. Я вас так лякаю?" — підсумував чиновник.

Втім, дана заява не переконала користувачів в коментарях на сторінці Вітренко.

Вони нагадали чиновнику про те, що гроші, які Україна буде платити "незалежним" постачальникам, все одно так чи інакше будуть наповнювати бюджет держави-агресора.

Крім того, колишній міністр соціальної політики Павло Розенко нагадав, що президент Росії Володимир Путін після початку окупації Криму заперечував приналежність "зелених чоловічків" до армії РФ.

Також користувачі вказали, що "російськими агентами" є саме ті, хто пропонує відновити закупівлю газу у Росії. Крім того, в Facebook підкреслили, що подібне рішення загрожує для України втратою суверенітету.

Також занепокоєння користувачів Facebook викликає і бізнес-складова в "газових" відносинах між Україною та Росією.

Нагадаємо, мати нового Юрія Вітренка — одіозний проросійський політик Наталія Вітренко — заявила, що її син здатний успішно керувати урядом. Також вона вважає, що для відновлення української економіки потрібно об'єднатися з Росією, колишніми республіками СРСР і країнами соцтабору.

    Реклама на dsnews.ua