• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Ішингер назвав причину, по якій Україні поки "не світить" НАТО

Реклама на dsnews.ua
Україна не зможе вступити в НАТО до закінчення бойових дій на Донбасі

Про це заявив голова Мюнхенської конференції з безпеки, старший професор Школи управління Херти на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) Вольфганг Ішингер, передає "ДС" з посиланням на прес-службу YES.

"Я не бачу на горизонті жодної можливості, щоб всі члени НАТО проголосували за вступ України немає шансів доки у вашій країні лунають постріли. Вибачте, але це правда. Люди налякані, безпосередньо або опосередковано стануть учасниками цього конфлікту", - сказав він.

Вольфганг Ішингер додав, що в свій час для країн-кандидатів до вступу в НАТО був розроблений простий тест, який Україна може приміряти до себе.

"Ми розробили такий триступеневий тест. Перше питання - ми впевнені, що країна-кандидат об'єднана в бажанні стати членом НАТО, або є ризик, що вступ в НАТО розділить цю країну. Друге - впевнені, що серед членів НАТО консенсус , що все добре. Третє і ключове - чи впевнені ми, що запрошення саме цієї країни зміцнить європейську та євроатлантичну безпеку ", - сказав він.

На думку Ішингера, Україні такий тест здати поки не вдасться.

"Якби ви зараз застосували цей тест в Україну, то не отримали б три позитивні відповіді. Можливо, ви б отримали два знака питання. Якщо зараз членам НАТО запропонувати серйозно розглянути питання вступу України в Альянс у найближчі місяці або роки - тут би не було єдності. Звичайно, ключова проблема - конфлікт, це підштовхнуло б дуже багатьох членів НАТО сказати: якщо ми приймаємо України, то одночасно отримуємо проблеми з Росією!", - підсумував він.

Як повідомляла "ДС", заступник генерального секретаря НАТО Таджан Илдем заявив, що Північноатлантичний Альянс підтримує політику "відкритих дверей" для України.

    Реклама на dsnews.ua