• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Іспити з української мови будуть проводитися за новим правописом, — Кремінь

Всі іспити з української мови, в тому числі і в 2021 році для державних службовців, будуть проводитися за новим українським правописом від 2019 року

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи рішення апеляційного суду, передає "ДС" з посиланням на його пресслужбу.

"Захистивши український правопис, системно імплементуючи мовне законодавство, ми очікуємо і на якнайшвидше затвердження Кабінетом Міністрів України Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року", — зазначив Кремінь.

Уповноважений закликав претендентів на здобуття освіти, майбутніх держслужбовців, кожного бажаючого вдосконалити свої мовні навички готуватися до іспитів з української мови відповідно до чинного правопису 2019 року.

"Як відомо, 16 липня 2021 року в Україні має розпочатися іспитування на рівень володіння державною мовою для державних службовців та осіб, які мають намір набути громадянство України. Тож раджу майбутнім претендентам на держпосади, а також учасникам ЗНО у підготовці до екзамену послуговуватися чинним правописом. Жодна спроба дискредитації як чинного правопису, так і Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» не пройдуть", — підкреслив Кремінь.

Як повідомляла "ДС", 11 травня Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва, який в січні припинив дію нового українського правопису.

Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову про затвердження українського правопису 28 січня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua