• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Історичне рішення: Кабмін схвалив старт масового виробництва безпілотників в Україні

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка значно прискорить створення та постачання вітчизняних дронів на фронт, а також створить умови для стрімкого розвитку українського ринку БПЛА

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні віце-прем'єра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, передає "ДС".

За його словами, це "історичне рішення, яке може пришвидшити нашу перемогу та розвинути ринок БПЛА в Україні".

"У межах Координаційного штабу з виготовлення дронів комплексно попрацювали з усіма українськими виробниками БПЛА. Зібрали їхні болі та блокери і системно рухаємося у вирішенні питань. Разом з Міноборони, Мінекономіки, Мінстратегпром та ДССЗЗІ.

Сьогоднішнє рішення дозволить виробникам БПЛА активніше розвиватися, масштабуватися, реінвестувати прибуток, конкурувати з іноземними компаніями. Замість витрачання місяців на непотрібну паперову та бюрократичну роботу — пришвидшений допуск БПЛА до експлуатації, їх закупка та постачання на фронт", — написав міністр.

За його словами, постанова фундаментально змінює підхід до самого мілтек-бізнесу з боку держави.

"Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Така регуляція стримувала розвиток українських виробників, стимулювала їх до переїзду за кордон чи маніпуляцій з документами. Це треба було змінити.

Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні і залучити більше компаній до виробництва, масштабування та підвищення рівня локалізації комплектуючих, держава підняла частку прибутку до 25%", — підкреслив Федеров.

"Місяць тому ми вже прибрали проблему щодо експертного контролю товарів подвійного призначення, ухваливши fast-track для дронів. А зараз можемо офіційно сказати, що проєкт Армія дронів з умовно волонтерського переріс у масштабну державну програму підтримку розвитку вітчизняного ринку БПЛА. Це прямий шлях до перемоги та збереження життя захисників і захисниць", — резюмував він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua