• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Через Лукашенка: Гармаш пояснив, чому Україна хоче перенести переговори ТКГ з Мінська

Україна не розглядає Мінськ як майданчик для переговорів по Донбасу відтоді, як не визнала Олександра Лукашенка легітимно обраним президентом Білорусі

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі "Україна 24" член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш, передає "ДС".

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков сказав, що українська делегація має намір ініціювати перенесення переговорного майданчика Тристоронньої контактної групи з Мінська в інше місто.

За словами Гармаша, в питанні заміни переговорного майданчика необхідна згода трьох сторін.

"Але якщо Україна вже заявила, що вона не буде їздити до Мінська на переговори, то з цим теж доведеться рахуватися і Росії, і ОБСЄ. На щастя, поки це питання гостро не стоїть, поки не видно перспективи закінчення карантину", — сказав учасник переговорів.

Гармаш зазначив, що небажання України брати участь у переговорах у Мінську не є новиною.

"Ми заявили про те, що не розглядаємо Білорусь як майданчик для наших зустрічей відразу після того, як Україна не визнала Лукашенка легітимно обраним президентом. Відповідно, які можуть бути офіційні делегації в державі, владу якої ми не визнаємо? Питання було давно озвучено, не знаю, чому Росія його не чула. Пам'ятаю, Леонід Макарович (Кравчук — ред.) говорив про це на одній із перших зустрічей, і вже тоді Білорусь не була демократичною державою. Якщо Росія захоче поїхати до Мінська, їй доведеться туди їхати на самоті зі своїми маріонетками з Донецька і Луганська. Я не бачу ніякої загрози, в крайньому випадку зустрічі і далі будуть проходити в онлайні, як зараз", — зазначив член української делегації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua