• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Через Лукашенко: МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Білорусі

У вівторок, 10 серпня, в Міністерство закордонних справ України був викликаний тимчасовий повірений у справах Білорусі в Україні Кирило Камишев, якому висловили протест у зв'язку з низкою заяв самопроголошеного президента Олександра Лукашенка

МЗС України
МЗС України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

"Білоруського дипломата застерегли, що висловлена Лукашенком готовність визнати російський суверенітет над тимчасово окупованим українським Кримом є рівнозначною співучасті у злочині Кремля проти територіальної цілісності і суверенітету України, з усіма повʼязаними міжнародно-правовими наслідками. Подібними заявами він порушує міжнародні зобовʼязання Білорусі щодо дотримання норм і принципів міжнародного права", — йдеться в повідомленні.

При цьому у білоруської сторони запросили пояснення у звʼязку з допуском на територію Білорусі так званих "прокурорів" з окупованого Луганська для допиту журналіста Романа Протасевича.

"У разі підтвердження, це буде суперечити раніше отриманій українською стороною офіційній відповіді від МЗС Білорусі, в якій цей факт категорично заперечувався", — йдеться в повідомленні МЗС.

У МЗС також звернули увагу на погрози Лукашенка "поставити на коліна" Україну, прикриваючись російським президентом. Білоруському дипломату вказали на те, що ці слова є проявом слабкості Білорусі, а не демонстрацією сили.

"Путін не зміг поставити Україну на коліна, тому надії Лукашенка на нього є програшною ставкою", — заявили в МЗС.

При цьому в МЗС розцінили заяви Лукашенка про" переправлення зброї "і підготовку в Україні" бойовиків "для дій на території Білорусі як "безвідповідальну і далеку від реалій пропаганду".

"Очевидно, це є продуктом штучно створеного кремлівськими пропагандистами в оточенні Лукашенка образу України як "ворожої" до Білорусі та білоруського народу, що абсолютно не відповідає дійсності. Фейками про зовнішні загрози державності Білорусі з боку України та інших західних держав Лукашенко намагається виправдати свої репресивні методи і обмеження прав і свобод громадян Білорусі", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав Україну додатковою загрозою, "якої раніше не було". Крім того, Лукашенко заявив про підготовку на території України бойовиків, яких потім нібито направляють в Білорусь.

Український лідер Володимир Зеленський назвав безпідставними звинувачення з боку самопроголошеного президента Білорусі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua