• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Вилучені у Росії активи підуть на компенсацію українцям за знищене майно, — Малюська

З вилучених у Росії активів українці отримають компенсацію за майно, знищене чи пошкоджене внаслідок війни

Денис Малюська
Денис Малюська / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС".

Він зазначив, що Україна продовжує зазнавати величезних матеріальних збитків унаслідок війни, і добровільно виплачувати репарації Росія навряд чи погодиться. Тому в питанні виплати компенсацій варто розглядати два блоки: роботу з російськими активами за кордоном, аби їх конфіскувати там, та вилучення активів осіб, пов'язаних з агресором, усередині України.

"Якщо говорити про роботу за кордоном — наші успіхи залежать від політичних рішень, які ухвалюються лідерами західних країн. Поки що на Заході є консенсус щодо заморожування російських активів, громадян і бізнесу країни-агресора. Ця санкційна політика стандартна, але широкомасштабна. Проте наше завдання — створити такий механізм, щоб ці активи, кошти можна було відбирати і передавати на користь України. Такий механізм напрацьований, доведений до міжнародних партнерів та перебуває на переговорній стадії", — сказав Малюська.

За його словами, чи не єдиний шлях для відкриття доступу до російських активів за кордоном – укладання міжнародного договору. Адже в кожному конкретному випадку ключовою проблемою є те, що в Європі або США просте вилучення майна порушувало б право власності, захист якого є фундаментом цих країн, або ж міг бути застосований імунітет суверенної держави Росії

Всередині ж України юридичні механізми для вилучення активів РФ та пов'язаних з нею осіб уже створені. Втім, деякі проблеми є і в цьому питанні.

"Ми як частина європейської спільноти мусимо працювати за європейськими стандартами, зокрема й щодо захисту приватної власності. Адже ми розуміємо, що по значних російських активах, як тільки ми їх відберемо, почнуться оскарження в міжнародних судах, європейських арбітражах, в Європейському суді з прав людини. І в цих випадках кожен наш крок буде оцінюватися з точки зору не національного законодавства, а міжнародного", — пояснив міністр.

Разом з тим, на національному рівні відповідні механізми вже створені та працюють, відбулися перші вилучення активів, що стосуються таких компаній як "Сбербанк", "Промінвестбанк".

Як писала "ДС", Денис Малюська розповідав, що місячне утримання одного російського військовополоненого коштує Україні 3 тис. гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua