• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Кабмін хоче спростити надання громадянства іноземцям, які воювали проти окупантів на Донбасі

Український уряд підготував законопроєкт, який спрощує процедуру надання громадянства іноземним бійцям операції Обʼєднаних сил (ООС) на Донбасі. Йдеться про тих, хто брав участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України

Засідання Кабміну
Засідання Кабміну
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету міністрів, передає "ДС".

Передбачається, що законопроект дозволить спростити порядок набуття громадянства України громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання. А також іноземцям та особам без громадянства, які служили або служать в Збройних силах України та/або брали участь в АТО на Донбасі.

У пояснювальній записці уточнюються, що на спрощений порядок можуть претендувати іноземці, прийняття до громадянства яких становить державний інтерес для України. В тому числі, якщо в поданні на імʼя президента містяться відомості про те, що особа безпосередньо брала участь в операції на Донбасі щодо забезпечення територіальної цілісності.

Нагадаємо, 13 грудня 2019 року стало відомо, що Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону "Про внесення змін у деякі закони щодо питань громадянства". Зеленський заявив, що представники української діаспори в США зможуть отримати громадянство країни походження без втрати американського паспорта.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua