• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Кабмін може заборонити онлайн-бронювання ліків: що відомо про ініціативу

Згідно з проєктом постанови Кабінету міністрів, в Україні можуть заборонити роботу аптечних маркетплейсів і прайс-агрегаторів

Аптека
В Україні можуть заборонити роботу аптечних маркетплейсів і прайс-агрегаторів
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, передає "ДС".

За його словами, Кабінет міністрів у проєкті постанові наприкінці квітня запропонував зміни до ліцензійних умов роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Так, проєкт постанови "Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)" містить п. 159-1 Ліцензійних умов, якими пропозиція продавати ліки має надходити виключно на вебсайті ліцензіата.

"Як завжди, головна задекларована мета — покращити забезпечення населення ліками з використанням інформаційних систем. Однак фактично дія документу унеможливить використання аптеками послуг прайс-агрегаторів. Тепер, згідно з проєктом, аптеки зможуть приймати бронювання лише через власні сайти або сайти інших аптек", — написав він у Facebook.

На думку Сердюка, такі зміни позбавлять аптеки і споживачів можливості користуватися прайс-агрегаторами та маркетплейсами.

"І що тоді? Ми повертаємось на 10 років назад: складнощі і витрати дорогоцінного часу. Уявіть, як ви годинами порівнюєте ціни, звіряєте адреси та потім пів дня бігаєте і шукаєте, де є ліки за найнижчою ціною. А якщо вам потрібен якийсь специфічний лікарський засіб, то множте час і зусилля на кілька разів", — додав Сердюк.

На його думку, аптекам не потрібно буде конкурувати за пацієнтів на відкритих майданчиках, тож і знижувати вартість ліків ніхто не буде. До того ж, вважає активіст, грамотно зроблені сайти — недешеві, і їх можуть собі дозволити лише великі аптечні мережі, але тоді й інформація на них буде лише щодо аптек відповідної мережі.

За інформацією Віктора Сердюка, наразі близько 30% покупок в аптеках здійснюються через маркетплейси.

Як писала "ДС", в лютому Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє аптечним закладам проводити профілактичну вакцинацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua