• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Кабмін затвердив COVID-сертифікат

Кабінет міністрів затвердив сертифікат вакцинації від коронавірусної хвороби, негативного результату тестування і наявності антитіл

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в постанові уряду № 677 від 29 червня 2021, передає "ДС".

"Погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров’я та Міністерства цифрової трансформації стосовно запровадження з урахуванням рекомендацій Європейської Комісії 2021/472 від 17 березня 2021 р. сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби", — сказано в постанові.

Міністерству охорони здоровʼя доручено спільно з Міністерством цифрової трансформації розробити і в місячний термін подати в Кабмін зразок і правила підтвердження дії COVID-сертифікату.

Міністерство цифрової трансформації за наявності технічної можливості має забезпечити формування, відображення і підтвердження дії COVID-сертифікату через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку "Дія".

Міністерству закордонних справ доручено забезпечити внесення даних про можливості використання COVID-сертифікату і за погодженням з Міністерством охорони здоровʼя укласти договори про взаємне визнання COVID-сертифікатів. Також МЗС має інформувати Державну прикордонну службу про умови укладених договорів про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Адміністрації Державної прикордонної служби має забезпечити проведення перевірки наявності COVID-сертифікатів, а за наявності технічної можливості забезпечити підтвердження дії COVID-сертифікатів осіб, які вʼїжджають в Україну, за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Як писала "ДС", міністр цифровий трансформації Михайло Федоров повідомив, що на єдиному порталі державних послуг "Дія" з 1 липня можна зареєструватися на участь в бета-тестуванні COVID-сертифікатів.

Раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив активізувати аудит українського COVID-сертифікату, який буде використовуватися для поїздок в країни Європейського Союзу, а також прискорити роботу з підписання відповідної угоди з Єврокомісією.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua