• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кабмін затвердив правила підготовки українців до нацспротиву

Кабінет міністрів затвердив порядок організації та здійснення загальновоєнної підготовки громадян України до національного спротиву

Реклама на dsnews.ua

Порядок закріплений в постанові уряду №1443 від 29 грудня 2021 року, передає "ДС".

У постанові зазначено, що загальновоєнна підготовка громадян здійснюється у мирний час та особливий період "незалежно від політичних та інших вподобань, статі, етнічного та соціального походження, майнового становища, місця проживання". Метою такої підготовки зазначено "формування у суспільстві готовності до сталого спротиву агресору, зокрема в інформаційному просторі, патріотичній свідомості та стійкій мотивації, набуття та підтримання громадянами знань та практичних умінь, необхідних для захисту України".

Підготовка розрахована на громадян допризовного та призовного віку, військовозобов'язаних, резервістів та інших категорій громадян, які виявили бажання долучитися до національного спротиву.

Підготовка поділяється на початкову та базову.

Початкова потрібна для "формування у громадян первинних загальновійськових знань та спеціальних компетентностей з оборонної свідомості". Тобто має ознайомлювальний характер.

Базова потрібна для підготовки громадян виконувати завдання "як у мирний, так і воєнний час у бойових умовах".

У рамках базової підготовки людей навчатимуть орієнтуванню на місцевості, поводженню зі зброєю, наданню домомедичної допомоги, поводженню з саморобною вибухівкою та займатимуться формуванням "стійких морально-психологічних якостей, необхідних для захисту України".

Початкова підготовка — аналог "допризовної підготовки юнаків", орієнтована на старшу середню школу.

Базова підготовка покладається на плечі Міноборони та організується з місцевою владою.

У ухвалі йдеться, що громадян навчатимуть бойової стрільби.

"Громадяни зобов'язані прибути до певних місць збору у встановлений час у день початку заходів підготовки. Навчання громадян вмінню ведення вогню за певними видами зброї бойовими патронами проводиться на стрільбищах та у тирах військових частин, вищих військових навчальних закладів, громадської організації "Товариство сприяння обороні України" та спортивних організацій", — йдеться у документі.

Нагадаємо, у грудні 2021 року Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт, який уточнює завдання національного спротиву.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua