• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Кабмін затвердив додаткові відпустки для військових за знищення ворожої техніки

Уряд затвердив механізм та тривалість додаткових відпусток військовим за знищену російську техніку. Так, за корабель чи літак можна отримати п’ять днів відпочинку, а за танк — три

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в постанові уряду №585 від 21 травня, передає "ДС".

Чотири дні відпустки передбачено за знищення зенітно-ракетного комплексу, гелікоптера, радіолокаційної системи засобів протиповітряної оборони або комплексу дальнього візуального спостереження.

За знищення бойової машини десанту, бронетранспортера, командно-штабної машини, бойової машини піхоти, артилерійської системи нададуть три дні. Стільки ж можна отримати за збиття важких безпілотників великої дальності та крилатої або балістичної ракети.

Два дні відпочинку додадуть за інші бронеавтомобілі або вантажні автомобілі, засоби контрбатарейної та радіолокаційної боротьби, безпілотники середньої дальності.

Знищений легкий безпілотник малої дальності винагороджується одним днем відпустки.

За рішенням командира військової частини, начальника підрозділу, органу, закладу чи установи СБУ відпустку також можуть надавати іншим військовослужбовцям (однак не більше ніж трьом), які брали безпосередню участь у виявленні або знищенні ворожої техніки.

Підтвердженням знищеної техніки є журнал бойових дій, рапорт командира та відеозапис. У рапорті повинні бути зазначені дата, час, спосіб та тип знищеної техніки.

Загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 15 календарних днів на рік. Її можуть надавати військовослужбовцям протягом календарного року зі збереженням грошового забезпечення без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та у зворотному напрямку, але не більше як двох діб в один кінець.

За бажанням самого військового така відпустка може надаватись одночасно зі щорічною основною відпусткою або її частиною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua