• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Кабмін зобов'язав чоловіків за кордоном особисто прибути до ТЦК для постановки на облік

Чоловіки, зняті з військового обліку у зв’язку з виїздом за кордон, зобов’язані особисто прибути до ТЦК до 16 червня для постановки на облік

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня 2024 р. №563, якою уряд вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, передає "ДС".

У чоловіків, яких в свій час зняли з військового обліку через вибуття за кордон на строк більше 3 місяців, буде час до 16 червня, аби особисто приїхати в Україну, прийти до ТЦК і стати на військовий облік. А саме їм дається на це 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабміну.

Також передбачено, що чоловіки, які знаходяться за кордоном, підлягають військовому обліку на тих же засадах, що і чоловіки в Україні.

Крім того, закордонні дипломатичні установи будуть здійснювати інформування призовників віком від 18 до 25 років, які перебувають на постійному або тимчасовому консульському обліку.

Як відомо, новий закон про посилення мобілізації запровадив військовий облік для громадян, які знаходяться за кордоном. Врегулювати порядок мав Кабмін.

Кабмін врегулював це питання наступним чином – правила військового обліку для чоловіків та військовозобов’язаних жінок за кордоном однакові з тими, які діють для цих осіб в Україні. Відповідну постанову уряд ухвалив 16 травня.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України також визначив повноваження та відповідальність керівників підприємств під час мобілізації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua