• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Як оформлювали біженців з Афганістану в Україні: подробиці від ДПСУ

Частина громадян Афганістану, яких евакуювали із цієї країни в Україну, попрямувала до Франції, Туреччини та кількох інших країн, але деякі попросили надати їм статус біженця

Деякі афганці попросили надати їм статус біженця
Деякі афганці попросили надати їм статус біженця / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Якщо говорити про іноземців, ті громадяни, які мали належні паспортні документи, відразу були оформлені на вʼїзд в Україну, зокрема частина громадян Афганістану мала посвідку на проживання в Україні. Частина з іноземців, знову-таки громадяни Афганістану, звернулася по захист, щоб їм надали статус біженця в Україні", — розповів Демченко.

За його словами, багато громадян Афганістану згодом попрямували до інших країн, зокрема до Франції, Туреччини та кількох інших країн світу.

"Частину тих, хто все-таки потребує захисту або перебування і їм нікуди летіти, наразі передано представникам Державної міграційної служби, які опікуватимуться ними надалі", — пояснив Демченко.

Розміщення таких громадян також курируватиме ДМС.

За словами Андрія Демченка, громадяни, які прибули в Україну, проходили всю попередню перевірку, оскільки їхній виліт з Афганістану відбувався у співпраці з Міністерством закордонних справ України. Він уточнив, що інші державні органи, зокрема правоохоронні, були залучені до цих перевірок.

Як писала "ДС", президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну і вилетів в Таджикистан після того, як таліби без бою увійшли в Кабул.

Представник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм 15 серпня заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.

Україна першим рейсом евакуювала з Кабула майже 80 людей: вісьмох громадян України, а також вивіз ще 71 людину, зокрема громадян Нідерландів, Хорватії, Білорусі, Афганістану. У МЗС запевнили, що продовжать евакуацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua