• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В Україні ослаблений карантин: що і як почне працювати з 10 червня

Реклама на dsnews.ua
У рамках чергового послаблення обмежень в Україні з 10 червня будуть зняті деякі обмеження, що діяли з березня

Згідно з рішенням Кабміну, з сьогоднішнього для відновлюють роботу багато інфраструктурні об'єкти, передає "ДС".

В зоні проведення Операції об'єднаних сил на Донбасі сьогодні будуть відкриті два КПВВ.

Правила перетину лінії розмежування

Зокрема, частково почнуть працювати пункти пропуску "Станиця Луганська" (пішохідний) і "Маріїнка". Пропуск на КПВВ щодня буде здійснюватися з 11:00 до 14:00.

Умови допуску осіб для перетину лінії розмежування: необхідно бути в захисній масці або респіраторі; слід дотримуватися соціальної дистанції; проведення обов'язкового температурного скринінгу; надання згоди на самоізоляцію, з використанням єдиного електронного сервісу "Дій будинку" або обсервації.

Також з 10 червня відбудеться відновлення роботи баз відпочинку і санаторіїв. Об'єкти туристичної інфраструктури можуть функціонувати, виходячи з дотримання правил, які встановлюються Міністерством охорони здоров'я.

При цьому бази відпочинку і санаторії запрацюють у регіонах, які відповідають необхідним показниками для переходу на наступний етап пом'якшення карантину. Критерії зняття обмежень в регіонах.

З сьогоднішнього дня в Україні зможуть відкритися культурні установи. Раніше Кабмін постановив, що заклади культури зможуть відновлювати свою роботу (в тому числі з прийомом відвідувачів) за рішенням конкретного власника або органу управління.

Виставки, публічні презентації та інші масові заходи в таких закладах поки будуть проходити з певними обмеженнями:

  • одночасне перебування не більше однієї людини на 5 кв. м загальної площі обгородженій території для заходів під відкритим небом або загальної площі приміщення культурного закладу;
  • відвідувачі в приміщенні закладу повинні бути в масках;
  • обов'язкові температурний скринінг і дезінфекція;
  • необхідно по можливості розширити пункти вхідного контролю, а контроль вхідних квитків здійснювати безконтактним способом з використанням сканерів;
  • відвідувачі повинні дотримуватися дистанцію півтора метра на сидячих місцях, а за столиками одночасно може перебувати не більше чотирьох осіб.

А от фан-зони поки залишаються під забороною.

Подальше ослаблення карантинних обмежень в областях можливе при трьох основних умов: загальна кількість нових випадків коронавіруса за останні 7 днів на 100 тисяч населення (инцидентность) - менше 12 осіб; завантаженість ліжок у лікарнях, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19 - менше 50%; середня кількість ПЛР-тестувань - більше 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.

Зазначимо, згідно з оперативними даними, число жертв коронавіруса в Україні за добу зросла на 23% і досягла 833. Загальна кількість випадків інфікування досягло 28 381 за рахунок 525 нових.

    Реклама на dsnews.ua