• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Кент порахував політв'язнів в Криму, Білорусі і на Донбасі та порівняв з СРСР

В даний час в окупованому Криму і на Донбасі, а також в Білорусі налічується в цілому близько 900 політв'язнів, в той час як в перші роки правління Михайла Горбачова в СРСР було майже 800 в'язнів сумління

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент в інтервʼю "Радіо Свобода".

"Коли я ще був на стажуванні у Держдепі 33 роки тому, тоді ще існував СРСР, моїм обов'язком була підготовка списку політв'язнів. Навіть через 3 роки після того, як Горбачов став лідером СРСР, ще було майже 800 політв'язнів. І серед них більшість були українці. А зараз в Криму понад 100, на Донбасі майже 200, у Білорусі майже 600. Тобто на Донбасі, в Криму та в Білорусі цього року більше політв'язнів, ніж було, коли я розпочав свою роботу в Держдепі понад 30 років тому", — зазначив Кент.

Він додав, що зараз ситуація "дуже сумна".

"Все-таки ми як боролися з цією проблемою 30 років тому, це наша основна справа і зараз – і уряду, й активістів, які під час Холодної війни теж підтримували права політв'язнів. Це дуже болюче питання", — додав дипломат.

Як повідомляла "ДС", на початку липня в СІЗО окупованого Сімферополя, де незаконно утримуються українські політвʼязні, стався спалах коронавірусної інфекції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua