• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Київ, Брюссель та Вашингтон працюють над спільним планом стримування агресії РФ, - Кулеба

Україна та Захід працюють над трирівневим планом стримування російської агресії

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба;
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдетсья в повідомленні міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, передає "ДС" з посиланням на "РБК Україна".

"Росія активно демонструє, що розглядає всі можливі сценарії, включно з військовим. Тому йдеться не про "побоювання", а про цілком реалістичну оцінку загроз. Саме тому у Вашингтоні та Брюсселі я говорив із партнерами вже зовсім не про те, чи є загроза, чи її немає.

Ми говорили про конкретні дії та конкретний пакет стримування РФ від військових авантюр і подальших агресивних дій", — розповів він.

За словами Кулеби, Україна разом з міжнародними партнерами працює над комплексним трирівневим планом стримування агресивних дій Росії.

 Перший рівень — дипломатичний. Він потребує від західних партнерів сильних, вчасних публічних і непублічних заяв на підтримку України.

"Другий рівень — економічний. Йдеться про нові і болісні економічні обмеження, які можуть бути запроваджені в разі нових агресивних дій Росії. Він має мати в собі удари в найболючіші місця, включно з проєктом "Північний потік-2", — зазначив дипломат.

Третій рівень, військово-оборонний, полягає в тому, щоб зміцнити обороноздатність України завдяки допомозі партнерів.

"Цей трирівневий пакет стримування наповнюється різними партнерами в залежності від їхньої готовності та рішучості. Хтось готовий надавати зброю, хтось готовий розробляти економічні заходи, а хтось готовий робити сильні заяви. Всі ці елементи ми цінуємо, і підтримка кожного партнера для нас важлива", — резюмував головний дипломат країни.

Як писала "ДС", німецький депутат Нільс Шмід і його колеги мають зосередитися на допомозі Україні стати членом ЄС, що буде найкращим способом залучення нашої країни до вирішення проблеми мігрантів на кордоні з Білоруссю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua