• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Київ став лідером за кількістю посадовців з недостовірними деклараціями, – НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції в Україні виявило неправдиві відомості в деклараціях посадовців на майже 555 мільйонів гривень

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК, передає "ДС".

У відомстві пишуть, що найбільше декларацій, щодо яких агентство проводить повні перевірки через імовірне незаконне збагачення, подали посадовці з Києва (158 декларацій), Одеської області (37), Київської (33), Львівської (26), Дніпропетровської (18), Черкаської (16) і Харківської областей (15).

НАЗК протягом п'яти місяців запустило 449 повних перевірок декларацій за новим ризик-орієнтованим підходом, ідеться в повідомленні. 133 з них, які вже завершено, виявили ознаки необґрунтованих активів на 7,1 млн грн й ознаки незаконного збагачення на 17,8 млн грн.

Із-поміж дібраних на повну перевірку ризикованих декларацій найбільше – від посадовців місцевих органів влади. Серед них – двоє голів облрад, 20 депутатів обласних і 56 депутатів місцевих рад. У державних військових адміністраціях перевіряють 22 декларації, зокрема – звіт двох заступників голів ОВА.

Окрім того, НАЗК перевіряє на незаконне збагачення звіти 24 українських суддів, 15 податківців, 10 митників, із них – двох начальників митниці. Також повну перевірку на правдивість проходять декларації 23 прокурорів і 22 керівників держпідприємств.

Як писала "ДС", 21 травня НАЗК відзвітувало про перевірку 541 посадовця керівного складу територіальних центрів комплектування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua