• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Кислиця пояснив росіянам вирок Суду ООН за позовом України

Засідання Ради безпеки ООН, яке Росія скликала на 12 лютого, було тотальним марнуванням часу, оскільки Росія сама порушує всі домовленості

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця під час виступу на засіданні Радбезу, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

"І це те, що завжди було modus operandi РФ — вбивати міжнародні угоди, мир і безпеку, довіру до міжнародних інституцій і, в першу чергу, невинних людей", — сказав він.

Кислиця також відповів на маніпуляції Росії щодо рішень Міжнародного суду ООН. "Посланець Путіна заявив, що Міжнародний суд ООН у рішенні від 31 січня 2024 року відмовився називати РФ агресивною державою. Це твердження не відповідає дійсності, оскільки Україна не просила суд винести рішення щодо питання агресії Росії у цій справі. І суд прямо визнав цей факт у своєму рішенні", — наголосив постпред.

Так, суд визнав, що Росія порушила міжнародне право. За словами українського дипломата, міжнародне право порушено в трьох окремих аспектах:

  • Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року;
  • Міжнародна конвенція про ліквідацію расової дискримінації 1969 року;
  • Наказ про тимчасові заходи від 19 квітня 2017 року.

Дипломат також розвінчав слова постійного представника РФ Василя Небензі, який стверджував, що Суд ООН "відмовився покласти на Росію відповідальність за збиття Boeing MH17 або причетність до цього так званої "ДНР".

"Тут знову грубо спотворюються висновки суду щодо збиття MH17, оскільки суд не розглядав позов України з цього питання. Хоча суд вирішив не переглядати відповідальність РФ за збиття MH17, він не відкинув терористичний характер акту і відповідальність Росії за збиття цивільного літака", — підкреслив Кислиця.

Зі слів постпреда, у будь-якому випадку, інші судові органи виносили рішення щодо збиття MH17, і вони відкинули російський наратив як стосовно фактів, так і щодо закону, і визнали Росію і так звану "ДНР" відповідальними за цей напад.

"Представник Путіна стверджує, що Міжнародний суд ООН "відкинув звинувачення в тому, що РФ фінансує тероризм". Це чергова спроба ввести в оману аудиторію і неправильно витлумачити рішення суду. Правда полягає в тому, що фінансування державою терористичних актів не розглядається ICSFT (Міжнародна конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму). Це лежить за межами сфери дії конвенції", — зауважив дипломат.

Як вказав Кислиця, "таким чином суд не мав юрисдикційних підстав визнати, що Росія фінансувала тероризм, оскільки Україна не висувала такого позову в рамках ICSFT".

"Причина полягає в тому, що постанова суду про тимчасові заходи, винесена 16 березня 2022 року з вимогою до РФ негайно призупинити їхню діяльність, залишається чинною та обов'язковою для Росії. Ми закликаємо РФ припинити фальсифікувати реальність і читати нам лекції про міжнародне право, яке вона сама продовжує часто порушувати. Росія повинна почати виконувати рішення суду про тимчасові заходи, що є зобов'язанням РФ за міжнародним правом", — додав постпред.

Як повідомляла "ДС", Міжнародний суд ООН визнав, що Росія порушила деякі пункти конвенції про заборону фінансування тероризму, не розслідуючи фінансову підтримку сепаратистських угруповань на сході України у 2014 році. Однак суд не зобов'язав Росію виплатити компенсацію, як просила Україна. Також суд відхилив претензії щодо порушення інших пунктів конвенції.

Міжнародний суд відхилив більшість претензій України до Росії у справі щодо порушення країною-агресором Міжнародної конвенції про расову дискримінацію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua