• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

КНДР передала Росії 1.6 млн артснарядів, - ЗМІ

Північна Корея за півроку передала Росії приблизно 1.6 млн артилерійських снарядів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить аналіз даних, які отримала некомерційна організація глобальної безпеки C4ADS, пише "ДС" з посиланням на The Washington Post.

Отримані дані показують, що за півроку понад 74 000 метричних тонн вибухівки було розподілено між двома портами на Далекому Сході Росії та позиціями поблизу кордону з Україною. Ця вага дорівнює приблизно 1,6 мільйонам артилерійських снарядів того типу, який Росія використовує у війні.

За даними C4ADS, місця, куди прибув небезпечний вантаж, вказували, що це боєприпаси, незважаючи на те, що в документації вони вказуються як вибухівка.

Аналіз, проведений The Post і C4ADS, також виявив докази пересування російських кораблів між Північною Кореєю та Росією в той самий період.

"Це найближче до доказу російсько-північнокорейського зв’язку, коли йдеться про передачу боєприпасів, і це доводить, що росіяни та північнокорейці брехали", — заявив старший науковий співробітник Інституту національної безпеки Сеула Го Мьон Хюн, що пов’язаний з розвідувальним агентством Південної Кореї.

Нагадаємо, лідери Росії та Північної Кореї Володимир Путін та Кім Чен Ин підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство, яким відносини між двома країнами підвищені до рівня союзницьких. Крім того, північнокорейський диктатор повністю підтримав Кремль у війні проти України та пообіцяв посилити стратегічну співпрацю з РФ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua