• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Командувач ВМС запропонував Путіну себе замість захоплених українських моряків

Реклама на dsnews.ua
Командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко обміняти себе на захоплених Росією українських моряків

В інтерв'ю газеті Bild Воронченко заявив, що готовий відправитися до в'язниці, якщо президент РФ звільнить українських моряків, пише "ДС" з посиланням на DW.

"У мене розривається серце, коли я бачу своїх солдатів, яких протизаконно утримують в Росії", - заявив глава ВМС України.

В той же час адмірал на відміну від президента Петра Порошенко не вважає, що військові кораблі НАТО змогли б допомогти Україні в Азовському морі.

"Існує угода від 2003 року, за яким будь-якому військовому судну для заходу в Азовське море необхідно дозвіл і від України, і від Росії. Це означає, що навіть якщо б Україна хотіла, Росія б цього не дозволила", - підкреслив Воронченко.

У свою чергу, він закликав НАТО збільшити свою присутність в Чорному морі.

Раніше на конференції з питань морської безпеки Воронченко повідомив, що Україна проситиме турецькі влади закрити протоку Босфор для російських суден через агресію Росії в Чорному і Азовському морях.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українським військовополоненим було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ").

Все про російської агресії в Азовському морі і про введення воєнного стану в Україні читайте тут

    Реклама на dsnews.ua