• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Комісія Україна-НАТО збереться 17 грудня: Про що будуть говорити

Реклама на dsnews.ua
Постпреди країн-членів НАТО і український віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе 17 грудня обговорять прогрес України в реалізації реформ в поточному році

Про це глава Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв'язку НАТО в Україні Олександр Вінніков повідомив під час дискусії "Український шлях в НАТО: здобутки та майбутні перспективи", передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Через 10 днів, від сьогоднішнього дня, посли зустрінуться у форматі Комісії Україна-НАТО, щоб обговорити з віце-прем'єр-міністром України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції оцінку НАТО щодо прогресу України у процесі реформ в поточному році", - заявив Винник.

Також він підкреслив, що прийняття Верховною Радою України нового закону про безпеки є найбільш істотним досягненням у цьому році. На його переконання, належне впровадження цього закону має наблизити український сектор безпеки і оборони до євроатлантичних стандартів і принципів.

Разом з тим він нагадав, що цей закон закладає основу для реформування Служби безпеки України, яка повинна бути позбавлена можливості проведення антикорупційних розслідувань та розслідувань стосовно інших правоохоронних органів. Також закон передбачає установа безпрецедентного демократичного нагляду за правоохоронними органами з особливими повноваженнями і створює імпульс для реформування сфери оборонної промисловості.

"Ми закликаємо Україну зосередитися на повному втіленні цього базового закону шляхом своєчасної розробки, затвердження і впровадження пов'язаних наступних законодавчих актів", - зауважив Вінніков.

У зв'язку з цим він заявив, що Альянс продовжить надавати консультативну допомогу Україні у цьому процесі.

Однак, за його словами, в 2018 році радники НАТО відзначають важливий прогрес у декількох напрямках в рамках реформи оборонного сектору і, зокрема, у розвитку військовослужбовців сержантського складу, оборонного планування, боєздатності і, особливо, коли мова йде про спеціальних операціях, а також про направлення медичної логістики.

При цьому посол нагадав, що ключовим інструментом у реалізації реформ в Україні є Річні національні програми співробітництва України з НАТО.

"У цьому році ми стали свідками деяких важливих кроків, зроблених Україною, щоб зробити цей інструмент - річні національні програми - більш ефективним. Нове керівництво для розвитку РНП було прийнято кілька місяців тому президентом для того, щоб цілі реформ були більш визначеними, більш послідовно узгодженими і краще профінансованими, і також, щоб прогрес на шляху до цим цілям можна було оцінювати", - зауважив Вінніков.

    Реклама на dsnews.ua