• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Комітет Ради "забракував" скандальний законопроєкт про АМКУ

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав законопроєкт (№5431), яким розширюються повноваження Антимонопольного комітету, таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства

facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Апарату Верховної Ради, передає "ДС".

"Члени Комітету визнали таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України» (№ 5431), який передбачає проведення реформи законодавства про захист економічної конкуренції", — йдеться в повідомленні .

Законопроєкт, зокрема, передбачає удосконалення механізмів контролю за концентраціями субʼєктів господарювання та звільнення від відповідальності для учасників антиконкурентних узгоджених дій, а також закріплення механізму встановлення пріоритетів діяльності АМКУ і визначення порядку проведення перевірок субʼєктів господарювання.

Комітет вважає, що проєкт містить низку корупційних чинників, серед яких наділення Господарського суду правом надавати АМКУ дозвіл перевіряти володіння і житло фізичних осіб, а також наділення АМКУ повноваженнями органу досудового слідства.

Як писала "ДС", за ініціативою президента Володимира Зеленського у вівторок, 13 липня, скликається позачергове засідання Верховної Ради. На розгляд парламенту пропонується винести пʼять законопроєктів, зокрема про легалізацію медичної марихуани і про вдосконалення роботи АМКУ.

Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Ірина Фриз заявила, що президент Володимир Зеленський "хоче дати можливість АМКУ не розслідувати порушення монополістів і вибирати в ручному режимі кого з олігархів переслідувати, а кого ні".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua