• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський "протягує" законопроєкт про АМКУ, який містить корупційні фактори, - нардеп

Президент Володимир Зеленський пропонує винести на позачергове засідання Верховної Ради 13 липня законопроєкт про Антимонопольний комітет, який розкритикували фахівці в антикорупційній сфері

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила народний депутат фракції "Європейська солідарність" Ірина Фріз, інформує "ДС".

"НАЗК визнало антимонопольний законопроєкт 5431 таким, що містить корупціогенні фактори. ГНЕУ (Головне науково-експертне управління, — прим. "ДС") це підтвердило. Асоціація правників України надіслала нам листа, в якому критично висловилась щодо цього проєкту й зауважила, що він несе загрозу конкуренції. Але Зеленський просить все одно винести його на позачергове засідання", — написала Фріз у себе в Facebook.

Вона зазначає, що цим законопроєктом "Зеленський хоче дати можливість АМКУ не розслідувати порушення монополістів і вибирати в ручному режимі кого з олігархів переслідувати, а кого ні".

"Цим проєктом Зеленський робить остаточно ручний АМКУ, передбачаючи виплату величезних премій його очільникам в ручному режимі. Цим проєктом Зеленський дає можливість АМКУ здійснювати обшуки у квартирах й приватних будинках фізичних осіб за правилами, які сам під себе пропише АМКУ. Не дарма НАЗК провело свою експертизу й звернуло увагу на корупційні ризики, не дарма обурились правники", — додала нардепка.

Фріз закликала коле по парламенту не підтримувати цей законопроєкт.

Як писала "ДС", за ініціативи президента Володимира Зеленського у вівторок, 13 липня, скликається позачергове засідання Верховної Ради. На розгляд парламенту пропонується винести пʼять законопроєктів, зокрема про легалізацію медичної марихуани і про вдосконалення роботи АМКУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua