• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 41
Спецпроєкти

Компенсації українцям, які втратили житло через війну: зареєстровано законопроект

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо компенсації українцям втраченого через війну житла

Реклама на dsnews.ua

Про це народна депутатка Олена Шуляк повідомила під час брифінгу, передає "ДС".

"В парламенті вже зареєстрований законопроект 7198… Він стосується того, що люди, які втратили своє житло, домівки яких зруйновані або пошкоджені, — вони обов'язково на сьогодні реєструються вже через "Дію" і будуть мати право отримувати компенсацію не грошима, а квадратними метрами", — зазначила Шуляк.

При цьому, є певні обмеження: йдеться про надання житлової площі з обмеженням до 150 кв. м.

"Цей закон стосується громадян України. Стосується лише поки що житлових приміщень. Для того, щоб держава вже зараз почала працювати, почала прораховувати, яким чином, з використанням яких коштів… Ми рахували — це надзвичайно високі цифри, це сотні мільярдів гривень. Для того, щоб зараз вже починати працювати над тим, щоб наші громадяни могли отримувати квадратні метри як своє житло", — сказала парламентар.

Вона зауважила, що у багатьох містах є повністю зруйновані будинки. Так, законопроектом передбачено, що людина, обираючи компенсацію квадратними метрами, може обирати і місто, де вона хоче оселитися в майбутньому.

"Наприклад, якщо у неї зруйнована квартира в Харкові, вона, звичайно, зможе обрати відповідну квартиру такого ж метражу, наприклад, в іншому обласному центрі, з такими ж характеристиками", — пояснила Шуляк.

Депутат також висловила сподівання, що така ініціатива допоможе і у зборі інформації для подальшого використання відповідних доказів в судових позовах до Росії — щодо компенсації нею збитків.

Як повідомляла "ДС", відтепер у застосунку Дія можна подати заявку про пошкоджене під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну житло.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua