• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Конституційний Суд взявся за звільнення Тупицького та Касьмініна

Конституційний Суд почав розгляд подання 49 депутатів щодо відповідності Основному закону указу президента про відсторонення суддів КСУ Олександра Тупицького і Олександра Касьмініна

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила в своєму Telegram-каналі представник Верховної Ради в Конституційному Суді, нардеп від "Слуги народу" Ольга Совгиря, передає "ДС".

КСУ розгляне конституційність указів президента України "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 року, "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 26 лютого 2021 року "Про деякі питання забезпечення національної безпеки України" від 27 березня 2021 року.

Справа буде розглядатися на засіданні Палати Конституційного Суду.

Як повідомляла "ДС", 27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і пов'язано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua