• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Підтримав анексію Криму: у Зеленського назвали причину звільнення голови КСУ

Рішення Володимира Зеленського звільнити Олександра Тупицького з посади голови КСУ є законним і повʼязане з його діями, легалізуючими анексію Криму

Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі РБК-Україна заявив представник президента в Конституційному суді України Федір Веніславський, передає "ДС".

Він зазначив, що Зеленський діяв у рамках виконання рішення РНБО про перегляд всіх указів Януковича, потенційно загрожують нацбезпеці України.

Так, за словами представника президента, в березні 2014 році Тупицький при розгляді справи КСУ про конституційність "кримського референдуму" не підтримав рішення колег-суддів про його незаконність і написав особливу думку.

"З юридичної точки зору, особлива думка є гарантією діяльності судді КСУ, але його зміст, спрямованість відображає цінності та інтереси, моральні орієнтири судді. В цьому випадку Тупицький фактично показав, що він ще з 2014 року стояв на стороні країни-агресора", — зазначив Веніславський.

Крім того, глава КСУ, на думку представника президента, незаконно оформив покупку ділянки в Криму, чим сприяв легалізації анексії півострова.

"Все це в сукупності абсолютно дає право говорити, що дії пана Тупицького точно суперечать інтересам національної безпеки, територіальної цілісності та національного суверенітету", — сказав він.

Веніславський вважає указ Зеленського про скасування указу про призначення Тупицького і його колеги-судді Олександра Касмініна законним і виданим в рамках повноважень президента.

На його думку, з 27 березня поточного року Тупицький втратив повноваження судді і ніякого додаткового рішення або підтвердження з боку Великої палати КСУ для цього не потрібно.

Нагадаємо, 29 грудня президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді очільника Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

У січні Державне бюро розслідувань заявило, що Тупицькому повідомили про підозру. Очільника КСУ підозрюють у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України про дачу завідомо неправдивих показань, штучне створення доказів і підкуп свідка.

Сьогодні, 27 березня, президент Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua