• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Коронавірус і відкладений парад. Як в ОРДЛО лікують пандемічні страхи победобєсієм

Результати ПЛР-тестів з лабораторій у Луганську чи Донецьку на місцях зазвичай чекають близько тижня, вони переважно позитивні і, само собою, просто заганяють в паніку як піддослідних хворих, так і всіх жителів населених пунктів

Фото: Dontimes
Фото: Dontimes
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" - головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Коронавірус-пересувник

На початку минулого тижня "влада ЛНР", не зафіксувавши 1 червня на окупованій частині Луганщини нових випадків хвороби COVID-19, гучно оголосила про "повну стабілізацію ситуації з коронавірусом". І, схоже, наврочили, так як протягом наступних трьох днів "МОЗ ЛНР" був змушений звітувати не лише про значне зростання в ОРЛО коронавірусного інфікування, але і буквально в щоденному режимі повідомляти про чергові ковид-смерті.

Вже в п'ятницю, 5 червня, на підмостки місцевої телепропаганди знову запустили "міністра охорони здоров'я ЛНР" Наталію Пащенко, яка назвала головним епіцентром пандемії в квазіреспублиці (30% від усіх випадків COVID-19) місто Должанск (колишній Свердловськ). "70% всіх випадків ускладнень коронавірусної пневмонії зареєстровані саме в Свердловську, і більше 55% летальних випадків коронавірусної пневмонії - це теж Свердловськ. Одна з причин такого масового зараження - те, що Свердловськ - це прикордонна територія, і виражена міграція населення", - розповіла Пащенко, заявивши також, що в Должанске зберігається режим суворої самоізоляції.

До речі, за останній місяць російська окупаційна адміністрація в ОРЛО, коли, нарешті, визнала наявність у себе коронавірусної проблеми, вже неодноразово то закривала, то відкривала цілі міста, постійно знаходячи нові епіцентри епідемії. Спочатку такими були Антрацит і Кришталевий (колишній Червоний Промінь), потім - Первомайськ з померлим лікарем, потім Алчевськ і окремо взята лікарня №4 в Луганську, чий головлікар також помер від COVID-19, тепер ось - Должанск з масовими летальними випадками коронавірусної пневмонії. Взагалі, складається враження такого собі "коронавіруса-пересувника", безладно гастролюючого по всій окупованій Луганщині.

Втім, фіксація ковид-спалахів в тій чи іншій місцевості пояснюється досить просто. Час від часу в окремих містах ОРЛО і ОРДО дійсно роблять забір мазків з носа і ротоглотки у поступаючих у лікарні пацієнтів з симптомами COVID-19 для проведення ПЛР-тестів, які відправляються для досліджень лише дві лабораторії - відповідно, Луганськ або Донецьк. Результати на місцях зазвичай чекають близько тижня, вони переважно позитивні і, само собою, просто заганяють в паніку піддослідних хворих. Після чого вся ця інформація про нові випадки коронавірусу в окремо взятому населеному пункті миттєво просочується в соцмережі, а також розноситься "сарафанним радіо", в результаті чинушам-коллаборантам доводиться оголошувати цей населений пункт черговим епіцентром пандемії.

Протухле победобєсіє

Реклама на dsnews.ua

Пандемічні страхи серед людей в окупації додатково посилюють різні розповіді родичів і знайомих, яким не пощастило опинитися нині у всіляких обсервациях в страшних умовах місцевих лікарень. Це коли в одних холодних палатах без гарячої, а іноді і холодної води тримають під замком як пацієнтів з підозрами на коронавірус, так і інших хворих, а купувати їжу можна хіба що у бойовиків, які ці самі лікарні-обсерватори посилено охороняють.

Одним словом, бажання окупантів відвернути чомусь увагу населення від коронавірусної паніки стало справді важливим і актуальним. Після того, як не вийшло купірувати панічні настрої людей в ОРДЛО теревенями про "загострення бойових дій" та приведенням обох окупаційних корпусів ЗС РФ у "повну готовність", Кремль і його донбаські маріонетки дістали свій останній козир. Мова йде про победобесіє, відкладений з-за ковид-епідемії з 9 травня, але з тих пір вельми протухлим. Зараз же все вкладається в глобальну путінську концепцію купірування зарази, розраховану передусім на саму Росію - провести в Москві на Красній площі парад Перемоги 24 червня.

В результаті минулого тижня про свої победобесні паради в той же день, 24 червня, оголосили "глава ЛНР" Пасічник і "голова ДНР" Пушилин. Причому, незважаючи на складну епідеміологічну обстановку як у Луганську, так і Донецьку, тамтешній приступ запізнілого победобєсія обіцяє бути дуже масовим заходом. Наприклад, на той же донецький парад 24 червня (сам цей день буде вихідним) звезуть більше 100 одиниць бойової техніки окупантів і близько 2,5 тисячі особового складу 1-го армійського корпусу ЗС РФ, дислокованого в ОРДО. Ну а дислокований у ОРЛО 2-й армійський корпус ЗС РФ навряд чи вдарить в бруд обличчям, тому привезе свою техніку і особовий склад на аналогічний луганський парад в не менших обсягах. Ну і, звичайно, тисячі глядачів цього шоу, серед яких будуть не тільки підневільні бюджетники і студенти, але і що скучили по такому дійству ватні обивателі.

"Історик ЛНР" з підробленими атестатом

На тлі актуальної коронавірусної хроніки і поновилася з новою силою победобєсної підготовки виявилося малозамітним ще одна визначна звістка, що прийшла на цьому тижні з ОРДЛО. А справа в тому, що не минуло й місяця після пафосної презентації в Луганську в середині травня "Історії ЛНР з найдавніших часів і до наших днів", як одного з авторів цього псевдонаукового видання звинуватили в підробці власного атестата доцента.

І зроблено це було відносно Дмитра Крисенко, що представлявся "доктором історичних наук" і "завідуючим кафедрою філософії та соціології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка", самими луганськими чекістами. Про що 3 червня повідомив підконтрольний "МГБ ЛНР" телеграм-канал "Луганський інсайд", додавши, що "генпрокуратура ЛНР" вже порушила із-за цього "кримінальну справу". Так що не приведи господи, як пропагандист Крисенко, який вважає єдино правильним майбутнє України як "Малоросійської народної республіки у складі Російської Федерації", сам опиниться "на підвалі" за підроблений "атестат доцента", який видається і так фейковим "міносвіти ЛНР".

Між іншим, свою "докторську" даний персонаж захистив у 2017-му в Донецькому національному університеті", підпорядкованому "міносвіти ДНР", і тема "дисертації" була далеко не донбаська - "Еволюція політики США щодо СРСР в період адміністрації Р. Рейгана (1981-1989 рр..)". Правда, якщо вірити "докторським документам ДНР", то кандидатська дисертація у головного "історика ЛНР" Крисенко все ж справжня - нібито ще в 2010 році він захистив її не де-небудь, а в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" за темою "Політика США в Іракській Республіці (1990-2003 рр..)".

    Реклама на dsnews.ua