• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

"Корупція та конфлікт інтересів", – блогер про причетність до скандалу з "Глобалмані" чиновника АМКУ Хмельницького

Антимонопольний комітет захищає скандальну компанію Globalmoney, яку звинувачують у фінансуванні бойовиків "Л/ДНР". При цьому голова Північного міжобласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький не гребує "перебріхуванням" офіційних документів Національної поліції

Реклама на dsnews.ua

Про це пише заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький на своїй сторінці у Facebook.

"Ми дожили до того, що один чиновник, і не просто чиновник, а голова Північного міжобласного територіального відділення АМКУ, перебріхує офіціальні повідомлення інших. І не просто інших, а офіційної відповіді правоохоронного органу – Нацполіції. І все лише для того, щоб захистити скандальну платіжну систему Globalmoney, яку вважають близькою до "сім’ї" Януковича та причетною до відмивання брудних коштів та виводу їх до РФ. За даними тієї ж самої Нацполіції", — повідомив Олексій Голобуцький.

Як зазначає експерт, топ-чиновник АМКУ Олексій Хмельницький у своєму блозі стверджував, що у Національної поліції начебто немає і не було претензій до платіжної системи Globalmoney, що не відповідає дійсності. Також, на думку експерта, хибним є ствердження Олексія Хмельницького, що АМКУ підтвердив, що Globalmoney не працює на окупованих територіях, оскільки АМКУ не має відповідних повноважень для такої перевірки. 

"Хмельницький пише: "Ми проводили перевірку таких звинувачень уже і не знайшли доказів щодо роботи компанії на окупованих територіях". Дуже вибачаюсь: чи є у завданнях та повноваженнях АМКУ проведення перевірок роботи компаній в ОРДЛО? Але самий сік далі. Хмельницький пише, що у ГСУ НПУ нібито підтвердили кришталеву чистоту і незайманість "Глобалмані". "Щодо перелічених кримінальних проваджень було встановлено відсутність причетності ТОВ "Глобалмані" до них", — цитує чиновник нібито відповідь Нацполу, посилаючись на офіційний документ — Рішення Північного міжобласного територіального відділення АМКУ від 12 травня 2021 р.

Що ж, відкриваємо цей документ. Однак наведеної цитати там нема. Натомість Головне слідче управління Нацполіції пише про те, що одна категорія справ по "Глобалмані" закрита, в іншій висунуті підозри особам, які не є посадовими особами "Глобалмані", а "щодо інших кримінальних проваджень, зазначених у листі, провадження тривають". Тривають. І наразі дійшли до того, що Нацполіція виявила кейс з відмиванням 6,5 млрд грн брудних грошей і виведенням їх до РФ через чеську компанію", — повідомив Олексій Голобуцький.

Експерт зазначив, що, на його думку, дії Олексія Хмельницького містять ознаки порушень законодавства і мають бути перевірені керівництвом АМКУ та правоохоронними органами.

"Отже, громадянин Хмельницький сам себе задокументував і надав матеріал для розслідування керівництву АМКУ. Яке не дуже розуміє, чому на такій високій посаді досі працює людина, головну чесноту якої описує фраза "однокурсник Терентьєва". Тепер до неї додалося "лобіст компанії Сім’ї Януковича". Матеріал буде цікавий також і НАПК (неповні дані у декларації), НАБУ і ДБР (зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб)", — підкреслив експерт.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у російській соцмережі "Вконтакте" діє сторінка електронного гаманця Globalmoney – Global24, який працює з усіма російськими банками, зокрема із забороненим в Україні ВТБ. Також журналісти знайшли у "Вконтакте" рекламу фінустанови так званої "ЛНР" "Первый коммерческий центр" про можливість зняття коштів з гаманців Global24 в окупованому Луганську. 

    Реклама на dsnews.ua