• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Кожне друге авто українців зможуть "мобілізувати" на потреби ЗСУ, - новий законопроєкт

Відповідно до нового законопроєкту транспортний засіб на потреби ЗСУ можуть забрати у тих громадян, у власності яких більше одного транспортного засобу

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить висновок комітету національної безпеки та оборони Верховної Ради, який опублікував народний депутат Олексій Гончаренко, передає "ДС".

"Військово-транспортний обов’язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами (у тому числі водними) і технікою", — йдеться у документі.

Там додають, що новий закон поширюється не тільки на підприємства та організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а й на громадян — власників транспортних засобів.

У висновку пояснили, що якщо у громадянина у власності знаходиться більше одного транспортного засобу – то автомобіль (чи інший транспортний засіб) можуть мобілізувати на потреби ЗСУ.

Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.

Зазначимо, що лише Кабінет міністрів визначає порядок та норми виконання військово-транспортного обов’язку. Безпосередньо залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюються відповідними розпорядженнями.

Як писала "ДС", фінальна кількість правок у законопроєкті про мобілізацію — 4294, з них переважну частину відхилили.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua