• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Кравчук запропонував проводити засідання ТКГ за єдиним документом

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук запропонував розробити єдиний документ, який стане "головним орієнтиром" для роботи ТКГ

Про це він заявив під час засідання ТКГ, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу української делегації в Контактній групі.

"Кравчук запропонував Послу П.Морелю, Координатору Політичної підгрупи ТКГ, виробити та представити єдиний документ, до якого війдуть найкращі пропозиції сторін. Вироблення єдиного документу, який ухвалять лідери держав Нормандського формату, є головним дороговказом для подальшої роботи ТКГ", — йдеться в повідомленні.

На думку Кравчука, в разі реалізації даної ініціативи робота ТКГ буде більш конструктивною.

В ході відеоконференції інші сторони нагадали російській стороні чіткі рамки щодо порядку і практики проведення консультацій. Зокрема, уповноваженими представниками в ТКГ є тільки призначені президентами України і Росії особи, а також інші члени офіційних делегацій обох країн і уповноважені представники ОБСЄ. Інші особи можуть брати участь в переговорах тільки в якості консультантів і експертів з окремих питань.

Також під час переговорів представники ОБСЄ відзначили, що вони не розуміють, чому робота КПВВ досі блокується з боку російських збройних формувань і окупаційних режимів. Українська делегація підкреслює, що у російської сторони не залишилося формальних приводів не відкривати зі свого боку КПВВ «Щастя» і «Золоте».

Крім того, керівник гуманітарного підгрупи нардеп Галина Третьякова на засіданні підгрупи 19 січня вчергове запропонувала російській стороні розблокувати процес повернення взаємно утримуваних осіб. Росія поки не дала відповіді на цю пропозицію.

Позитивним результатом відеоконференції стало досягнення домовленості про відновлення ремонтних робіт на станції газорозподілу в Марʼїнці.

Також, Українська делегація вітає посла Герберта Зальбера (ФРН), представленого в якості нового координатора економічної підгрупи.

Як повідомляла "ДС", в засіданні Тристоронньої контактної групи 21 січня брав участь заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак.

    Реклама на dsnews.ua